Neymar szalał na boisku, Reksio też. "Rakiety" nie zdążył już zobaczyć

Jest końcówka pierwszej połowy meczu Kolumbia - Brazylia, hitu eliminacji mistrzostw świata. Nagle na murawę wbiega pies. Biega, bawi się, trybuny wiwatują. Schodzi dopiero po interwencji służb porządkowych. Chwilę potem pada cudowna bramka dla Canarinhos. Szkoda tylko, że zwierzak nie zdążył jej zobaczyć...

Mecze eliminacji mistrzostw świata strefy południowoamerykańskiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

To niecodzienne - bądź co bądź - zdarzenie, miało miejsce na Estadio Metropolitano w kolumbijskiej Barranquilli.

Nie chciał zejść

Na zegarze była  45. minuta, akcję przeprowadzał Neymar. To wtedy sympatyczny piesek wbiegł na murawę, by z bliska zobaczyć, co wyprawia z piłką Brazylijczyk. Napastnik PSG próbował wymanewrować obrońcę i wywalczył rzut rożny.

Piłkarze, czekając na wznowienie piłki ze stałego fragmentu gry, na spokojnie przyglądali się, co robi zwierzę. - Reksio zostanie złapany i gramy dalej - mówił polski komentator meczu.

Reksio nie chciał jednak zejść. Skakał z wywalonym językiem, na co publiczność reagowała dużym aplauzem. Komentator pokusił się nawet o stwierdzenie, że "to był chyba najciekawszy fragment tej pierwszej połowy".

Psu tak się spodobała zabawa, że zamierzał zostać na płycie boiska jak najdłużej. Czas jednak naglił i służby porządkowe, nie bez problemów, opanowały sytuację.

Zamieszanie chyba lekko rozkojarzyło gospodarzy. Nie minęła minuta, a Brazylijczycy strzelili gola. I to jakiego! Neymar bez zastanowienia podał z pierwszej piłki, a cudownym wolejem popisał się Willian. Bramka idealnie wpisuje się w pseudonim, jaki selekcjoner Canarinhos Tite nadał pomocnikowi Chelsea - "Rakieta".

W drugiej połowie Kolumbijczycy odpowiedzieli trafieniem Radamela Falcao i skończyło się remisem 1:1. W tabeli zdecydowanie prowadzi Brazylia, która ma zapewniony awans. Kolumbia jest trzecia.