Lider obronił się w dziesięciu w Szczecinie

Lider ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:0. Podopieczni trenera Michała Probierza mogą być jednak zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ przez większą część meczu grali w dziesiątkę.

Jagiellonia wygrała dwa ostatnie mecze ligowe po 4:1 ze Śląskiem Wrocław i Koroną Kielce. Z kolei Pogoń w czterech kolejnych meczach nie potrafiła pokonać przeciwnika, zdobywając tylko trzy punkty. W sobotę też się nie udało wywalczyć trzech punktów.

Nierozsądny Burliga

Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Spas Delev, który strzelał z bliskiej odległości, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Rafała Grzyba, a piłka trafiła w słupek. Swoją szansę dla gości zmarnował Cillian Sheridan.

Od 43. minuty lider musiał grać w Szczecinie w dziesiątkę. Adam Gyurcso przedarł się lewą stroną, a mijany Łukasz Burliga zdecydował się na podcięcie rywala. Sędzia słusznie usunął go z boiska.

Umiejętnie się bronili

Wydawało się, że po zmianie stron gospodarze będą dominować. Piłkarze Jagiellonii cofnęli się na własną połowę, ale byli dobrze zorganizowani i bardzo umiejętnie się bronili. Pogoń grała bez pomysłu, a z jej optycznej przewagi niewiele wynikało. Duża ilość podań zupełnie nie przekładała się na sytuacje podbramkowe. To nawet Jaga była groźniejsza w kontrach.

Emocji było jak na lekarstwo i nic dziwnego, że żadnej ze stron nie udało się strzelić gola. Po tym remisie Jagiellonia jest pierwsza w tabeli. Przed niedzielnymi meczami wyprzedza o dwa punkty Lecha Poznań i o trzy Lechię Gdańsk. Pogoń jest ósma.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0

Pogoń: Jakub Słowik - David Niepsuj (78. Nadir Ciftci, 29. Mate Cincadze), Sebastian Rudol, Cornel Rapa, Ricardo Nunes (66. Hubert Matynia) - Spas Delew, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Adam Gyurcso - Adam Frączczak.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev (88. Karol Świderski), Fiodor Cernych - Cillian Sheridan (79. Taras Romanczuk).