Pięć goli, najważniejszy Hiszpana. Piast znów wygrał

Hiszpan Gerard Badia ponownie bohaterem Piasta. Jego gol strzelony w końcówce meczu z Arką dał gliwiczanom drugie z rzędu zwycięstwo, tym razem 3:2.

Badia jest ostatnio najskuteczniejszym piłkarzem ekstraklasy. Bramka, którą zdobył z Wisłą Kraków punktów jeszcze nie dała. Za to hat-trick ustrzelony ze Śląskiem i sobotnie trafienie z Arką wyciągnęły Piasta ze strefy spadkowej.

Byli najgorsi

Cały zespół wicemistrzów Polski jest ostatnio skuteczny. W dwóch meczach gliwiczanie strzelili siedem goli. Dla porównania, we wcześniejszych 24 spotkaniach zanotowali tylko 23 trafienia, co było najgorszym wynikiem w lidze.

W sobotę gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie, po pewnym strzale Martina Bukaki. Po zmianie stron gdynianie przeszli do ofensywy. Jej efektem były trafienia Mateusza Szwocha z rzutu karnego i Rafała Siemaszki.

Wymiana ciosów

Na tym nie skończyły się emocje w Gliwicach. W 70. minucie Badia dośrodkował spod linii końcowej wprost na głowę Macieja Jankowskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza. Chwilę wcześniej pomocnik pojawił się na murawie.

Kropkę nad "i", sześć minut przed końcem, postawił Badia. Hiszpan idealnie wykonał rzut wolny z 20 metrów.

Po tym zwycięstwie Piast zajmuje 13. miejsce, a Arka jest 11.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 3:2 (1:0)

Bramki: Martin Bukata (30), Maciej Jankowski (69), Gerard Badia (84) - Mateusz Szwoch (54-karny), Rafał Siemaszko (66).

Piast: Jakub Szmatuła - Bartosz Szeliga, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Marcin Flis - Gerard Badia, Radosław Murawski, Sasa Zivec (69. Maciej Jankowski), Stojan Vranjes, Martin Bukata (67. Michał Masłowski) - Michal Papadopulos.
Arka: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (62. Miroslav Bożok), Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch, Adam Marciniak (46. Przemysław Trytko), Dariusz Formella - Rafał Siemaszko (78. Michał Nalepa).