Dwa słupki i rzut karny. Jaga lepsza od Słoni

Jagiellonia Białystok zdążyła odpocząć po czwartkowym meczu Ligi Europy z FK Gabalą (1:1) i w ekstraklasie pokonała na wyjeździe ekipę Bruk-Betu Termaliki Nieciecza 1:0. Obie strony mogły zmienić ten wynik, ale na drodze stawał im słupek.

Niedzielne spotkanie było wyjątkowe dla obu trenerów. Mariusz Rumak z Bruk-Betu i Ireneusz Mamrot z Jagiellonii po raz pierwszy prowadzili swoje nowe zespoły w ekstraklasie. Z sukcesu mógł cieszyć się tylko były szkoleniowiec Chrobrego Głogów, mimo że w porównaniu z meczem w Azerbejdżanie mocno przemeblował skład.

Emocje po przerwie

W pierwszej połowie działo się niewiele ciekawego. Godna uwagi była tylko akcja z czwartej minuty, kiedy to bramkarz Jagi Marian Kelemen instynktownie odbił piłkę po strzale z bliska Samuela Stefanika.

Druga połowa był znacznie bardziej interesująca. Już w pierwszej akcji w pole karne rywala wpadł z piłką Fiodor Cernych, a niemal zapaśniczym chwytem powalił go na ziemię Kamil Słaby. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Sekulski. Pięć minut później Słonie były bardzo bliskie wyrównania. Z prawej strony dośrodkował Patryk Fryc, a Bartosz Śpiączka uderzył piłkę głową w słupek.

Słupek uratował z kolei Bruk-Bet w 65. min. Gościom niewiele zabrakło do szczęścia po strzale Cernycha.

Podopieczni Rumaka byli jeszcze bliscy zdobycia gola w końcówce spotkania. Wówczas dwóch jego piłkarzy mogło uderzyć na bramkę rywala, ale wzajemnie sobie przeszkodzili.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0).

Bramki: Łukasz Sekulski (47-karny).

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Kamil Słaby (63. Vitalijs Maksimenko) - Patrik Misak (77. Krystian Peda), Samuel Stefanik (77. Vladislavs Gutkovskis), Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanović, Martin Miković - Bartosz Śpiączka.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Ziggy Gordon, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme - Dmytro Chomczenowskyj, Martin Pospisil (70. Arvydas Novikovas), Damian Szymański (60. Dawid Szymonowicz), Taras Romanczuk, Fedor Cernych - Łukasz Sekulski (77. Cillian Sheridan).