Bayern protestuje, dwie piłki na boisku. Za chwilę padnie gol

zobacz więcej wideo »
  • Hoffenheim - Bayern 2:0. Gole Hoffenheim - Bayern 2:0. Gole
  • Pudło Lewandowskiego Pudło Lewandowskiego

Przedziwna to była sytuacja. Piłkarze Hoffenheim przechytrzyli rywali z Bayernu. Szybko wznowili grę z autu, gdy monachijczycy się tego nie spodziewali. Padł gol, ale w momencie rozgrywania akcji na boisku były dwie piłki. Sędzia nie przerwał meczu. - Nie ma takiego obowiązku. Owszem, kiedyś był taki przepis, ale go zmieniono - tłumaczy sport.tvn24.pl Sławomir Stempniewski, były członek Kolegium Sędziów PZPN. Gospodarze wygrali 2:0.

Mecze ligi niemieckiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

W 27. minucie gospodarze błyskawicznie wykonali rzut z autu. Obrońca Bayernu Mats Hummels popełnił błąd. Nie spodziewał się tak szybkiego wznowienia, odwrócił się i tyłem do bramki wracał pod własne pole karne.

Tymczasem Mark Uth dostał piłkę i bez namysłu huknął nie do obrony.

Pretensje niesłuszne

Robert Lewandowski i jego koledzy mieli pretensje do sędziego, bo w tym samym czasie na murawie były dwie piłki. Pretensje nic nie dały. Goście przegrywali 0:1.

- Nie ma już takiego przepisu, który nakazuje sędziemu przerwanie gry w takiej sytuacji. Jeśli piłka nie wprowadza zamieszania, jest daleko od rozgrywanej właśnie akcji, tak że piłkarze nie są zdezorientowani, to gra się dalej. Kiedyś, jakieś trzy, może pięć lat temu, taki przepis istniał, ale odeszło się od niego, bo kibice złośliwie wrzucali piłki, gdy rywale mieli na przykład akcję sam na sam z bramkarzem - wyjaśnia były sędzia Sławomir Stempniewski.

W drugiej połowie znów błysnął Uth. Postawił kropkę nad "i". Bayern przegrał pierwszy mecz w sezonie.