Dwa karne i samobój. Znalazł się mocny na Arkę

Arka doznała pierwszej porażki w sezonie. Sposób na zdobywców Pucharu i Superpucharu Polski - i to w Gdyni, na ich stadionie - znaleźli piłkarze Pogoni.

Goście ze Szczecina wygrali wysoko - 3:0. Gole w Gdyni padały po karnych i strzale samobójczym. Wszystko co najgorsze dla miejscowych zaczęło się tuż przed przerwą. Zbyt lekkie podanie Damiana Zbozienia do własnego bramkarza przejął były zawodnik Arki Dariusz Formella, którego sfaulował Pavels Steinbors, a rzut karny wykorzystał Adam Gyurcso.

Nieszczęście Szwocha

Węgierski pomocnik miał także udział przy drugim trafieniu dla Pogoni. Na początku drugiej połowy, po jego dośrodkowaniu z lewej strony, Michał Marcjanik nie trafił w piłkę, a stojący za nim Mateusz Szwoch wpakował ją do własnej bramki.

Za chwilę było 3:0. Najpierw błąd popełnił po raz kolejny Szwoch, który stracił piłkę na rzecz Kamila Drygasa, a pomocnika rywali sfaulował interweniujący wślizgiem Adam Danch. Tym razem z jedenastu metrów nie pomylił się Adam Frączczak.

Dla Arki było to już piąte z rzędu spotkanie bez zwycięstwa.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
Bramki: Adam Gyurcso (43-karny), Mateusz Szwoch (51-samobójcza), 0:3 Adam Frączczak (58-karny).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (46. Grzegorz Piesio), Adam Marciniak, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch, Filip Jazvic (60. Rafał Siemaszko) - Ruben Jurado (59. Patryk Kun)
Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Rapa, Lasza Dwali, Ricardo Nunes - Dariusz Formella (83. Marcin Listkowski), Jakub Piotrowski (80. Rafał Murawski), Kamil Drygas, Dawid Kort (69. Sebastian Kowalczyk), Adam Gyurcso - Adam Frączczak.