Bolesna porażka na dzień dobry. Krychowiak zadebiutował w Anglii

Grzegorz Krychowiak ma za sobą pierwsze spotkanie w barwach West Bromwich Albion. Spisał się w nim przeciętnie, jego nowy zespół przegrał na wyjeździe w lidze z Brighton and Hove Albion 1:3.

Anglicy wypożyczyli Krychowiaka z PSG pod koniec sierpnia, tuż przed przerwą na wrześniowe mecze reprezentacji. Polak nie odbył zbyt wielu treningów z nowymi kolegami, ale i tak rozpoczął sobotni mecz od pierwszej minuty. W wyjściowym składzie zastąpił Jamesa Morrisona.

Cały mecz

Zagrał tam, gdzie czuje się najlepiej, czyli na pozycji defensywnego pomocnika. W pierwszej połowie starał się brać udział w akcjach gości, zaliczył kilka udanych przerzutów. Miał też kilka strat, ale to nie jego błędy zadecydowały o tym, że WBA schodziło do szatni z dwubramkową stratą.

Druga połowa była w wykonaniu Krychowiaka gorsza. Nasz pomocnik był mniej widoczny. Swoją obecność zdołał jednak zaakcentować, biorać udział w akcji po której do bramki Brighton trafił wprowadzony na boisku Morrison.

W końcu gra

To była jednak końcówka spotkania i gol na 1:3. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi i wygrali zasłużenie. Bohaterem spotkania został autor dwóch trafień Pascal Gross. Krychowiak przebywał ba boisku do końca. W całym poprzednim sezonie w PSG spędził na murawie łącznie 655 minut.

Dla WBA to pierwsza porażka w tym sezonie.