Właściciel Napoli wściekły. "Może gdyby nie kontuzja Milika..."

Zaczęli znakomicie, potem było już tylko gorzej. Napoli przegrało w Madrycie z Realem, ale do kraju wróciło z wynikiem, który pozwoli im jeszcze powalczyć o awans do ćwierćfinału. Wiarę stracił już chyba właściciel klubu z Neapolu Aurelio De Laurentiis, który nie przebierał w słowach po meczu. - Piłkarze grali, jakby byli zablokowani w obliczu tych świętych potworów z Realu - podsumował.

Spotkanie w Madrycie zaczęło się świetnie dla ekipy z Neapolu. W 8. minucie Lorenzo Insigne wykorzystał złe ustawienie bramkarza Realu Keylora Navasa i popisał się skutecznym strzałem z ok. 30 metrów. Kolejne ciosy zadawał już jednak Real.

W 18. minucie wyrównał po strzale głową Karim Benzema, a na początku drugiej połowy Królewscy prowadzili po strzale Toniego Kroosa. Jeszcze ładniejszy był gol na 3:1, strzelony przez Casemiro.

Bez brawury

"11 minut jak królowie, potem przyszło przebudzenie - słowa podsumowujące mecz przez dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport" idealnie obrazują, to co działo się na murawie Santiago Bernabeu.

Dużo bardziej dosadny w swoim komentarzu był Aurelio De Laurentiis. Właściciel włoskiego klubu powiedział, że jego piłkarzom zabrakło w środowy wieczór "neapolitańskiej brawury".

- Miał ją tylko Insigne, inni nie istnieli, jakby byli zablokowani w obliczu tych świętych potworów z Realu Madryt - oświadczył w wywiadzie.

Źródło: EPA/KIKO HUESCA De Laurentiis (na dole z prawej) nie miał wesołej miny

A tak, jego zdaniem, piłkarze spod Wezuwiusza grali tak, że Real mógł z nimi wygrać 5:0. - Powiedzmy, że i tak skończyło się luksusowo - dodał po chwili.

- Może gdyby nie kontuzja Milika, wieczorem zobaczylibyśmy inny mecz - dodał. Dla polskiego snajpera był to pierwszy występ od październikowej kontuzji i operacji kolana. Wszedł na boisko w 83. minucie.

Real Madryt - SSC Napoli 3:1 (1:1)
Karim Benzema (19), Toni Kroos (49), Casemiro (54) - Lorenzo Insigne (8)
Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).