Kopnięcie w szczękę i czerwona kartka. Liverpool rozbity w Manchesterze

Jeżeli trener Liverpoolu Juergen Klopp miał plan na wyjazdowy mecz z Manchesterem City, to po tym, co nawywijał Sadio Mane, mógł go wyrzucić do kosza. I szybko szukać nowego. Nie znalazł, goście zaczęli tracić bramkę za bramką. Przegrali 0:5.

W 37. minucie Senegalczyk Sadio Mane złożył się do wyskoku, płynnie, wręcz książkowo odbił z lewej nogi,  a prawą, wyprostowaną jak do kopnięcia rodem z karate, próbował sięgnąć piłki.

Trafił w szczękę nadciągającego bramkarza City, Edersona. Sędziujący to spotkanie pan Jon Moss sięgnął po czerwoną kartkę.

Wzrok skierowany na piłkę

Edersonowi długo udzielano pomocy medycznej, w końcu na boisku pojawił się za niego Claudio Bravo. Według pierwszych doniesień poszkodowany nie trafił do szpitala, nie było to konieczne.

Kiedy doszło do faulu, Liverpool przegrywał 0:1, bo golu Sergio Aguero. Po przerwie dla miejscowych strzelali jeszcze Gabriel Jesus (dwie bramki) i Leroy Sane (też dwie). Wielkie lanie. Pogrom.

Źródło: PAP/EPA Ederson powalony kopnięciem w szczękę

Na Wyspach sprawa od razu zrobiła się bardzo głośna. Były napastnik reprezentacji Anglii Gary Lineker w mediach społecznościowych decyzję sędziego nazwał bzdurną.

Za Senegalczykiem ujął się też selekcjoner Anglików Gary Neville, komentujący mecz dla Sky Sports.

- Nie wydaje mi się, by Mane zasłużył na taką karę. Jego wzrok wciąż był skierowany na piłkę, do tego wyprzedził bramkarza. Sędzia wypaczył wynik, żółta kartka w zupełności by wystarczyła - oświadczył.