Puchar Polski nic nie zmienił. Arka dryfuje do I ligi

Puchar Polski nic nie zmienił. Arka dryfuje do I  ligi

W ubiegłym tygodniu świętowanie największego sukcesu w historii klubu, teraz bolesne zderzenie z ligową rzeczywistością. Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:2 i znalazła się w strefie spadkowej ekstraklasy.

Zawodnicy z Trójmiasta przystępowali do poniedziałkowego meczu uskrzydleni niedawnym triumfem w Pucharze Polski. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego pokonali po dogrywce Lecha Poznań 2:1 i sięgnęli po drugie trofeum w historii klubu (pierwszy raz w 1979 roku).

W lidze idzie im jednak zdecydowanie gorzej. Smaku zwycięstwa już chyba nie pamiętają, bo ostatni raz z kompletu punktów cieszyli się w lutym. Tylko niewiele lepiej grały ostatnio Pasy (ostatnie zwycięstwo 7 kwietnia), ale na stadionie przy ulicy Kałuży to oni byli lepsi.

Gol do szatni

Od pierwszych minut bardziej aktywni byli gospodarze. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale bardzo długo nic z tego nie wynikało. Skuteczni okazali się dopiero na kilkadziesiąt sekund przed przerwą. Na listę strzelców - po precyzyjnym dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego - wpisał się Krzysztof Piątek.

Źródło: PAP / Stanisław Rozpędzik Piątek napoczął Arkę

Dąbrowski miał już na koncie asystę, ale było mu mało i w drugiej części dopisał sobie gola. Trafił z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką Marcina Warcholaka.

To był cios, na który Arka nie była w stanie zareagować. Mimo aż sześciu doliczonych minut, nic w tym meczu się już nie zmieniło.

I-ligowiec w Europie?

Cracovia z 20 punktami wskoczyła na trzecie miejsce grupy spadkowej.

Arka jest na siódmej - zagrożonej spadkiem - lokacie. Jeśli nic się do końca sezonu nie zmieni, w kolejnej edycji europejskich pucharów Polskę reprezentować będzie I-ligowiec (drugi poziom rozgrywek). Arka udział w nich ma zapewniony z racji triumfu w PP.

Cracovia - Arka 2:0
Bramki: Piątek (44), Dąbrowski (73)

Składy:
Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Diego Ferraresso, Piotr Malarczyk, Hubert Wołąkiewicz, Deleu - Mateusz Szczepaniak (90+4. Jaroslav Mihalik), Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (76. Tomas Vestenicky), Damian Dąbrowski, Erik Jendrisek - Krzysztof Piątek (90. Sebastian Steblecki).

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak (64. Adrian Błąd, 69. Dariusz Formella) - Luka Zarandia, Antoni Łukasiewicz, Mateusz Szwoch, Adam Marciniak, Miroslav Bożok - Przemysław Trytko (46. Rafał Siemaszko)