Niegościnny Londyn. Chelsea znów ograła Mourinho

Drugi mecz Jose Mourinho na stadionie Chelsea w roli trenera Manchesteru United i druga porażka. The Blues pokonali Czerwone Diabły 1:0 i to oni zagrają w półfinale Pucharu Anglii.

Mecze Pucharu Anglii można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Spotkanie na Stamford Bridge było szczególne dla szkoleniowca Czerwonych Diabłów. Portugalczyk dwukrotnie (2004-2007 i 2013-2015) pełnił rolę trenera Chelsea i w tym czasie sięgnął m.in po trzy mistrzostwa Anglii.

Jako szef Manchesteru gościł w Londynie po raz drugi, jesienią poległ sromotnie - 0:4. W poniedziałek również nie było sentymentów. United Mourinho wyleciało z rozgrywek.

Mieli łatwiej

Manchester mecz w Londynie skomplikował sobie sam, bo już w pierwszej połowie z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Ander Herrera.

Przed przerwą gospodarze nie potrafili jeszcze wykorzystać gry w przewadze, ale w drugiej byli już bardziej skuteczni. Jedyną bramkę spotkania strzelił po uderzeniu z dystansu Francuz N'Golo Kante. Chelsea zameldowała się w najlepszej czwórce rozgrywek.

Chelsea - Manchester United 1:0
Bramka: Kante (51)