On z karnych się nie myli. Zobacz historycznego gola "Lewego"

Nowy sezon i Robert Lewandowski już potwierdza, że w Europie nie ma lepszego wykonawcy rzutów karnych od niego. W meczu 1. kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen napastnik Bayernu wykorzystał "jedenastkę" w specyficzny dla siebie sposób. To trzeba zobaczyć, zwłaszcza, że była to historyczna bramka.

Mecze ligi niemieckiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Broniący tytułu Bayern wygrał 3:1 a już w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. Autorami nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w letnim oknie transferowym. Najpierw Niklas Suele, a następnie Corentin Tolisso.

Historyczny

Polski napastnik i kapitan reprezentacji kraju dał o sobie znać w 51. minucie. Wtedy to sfaulował go w polu karnym Charles Aranguiz. Sędzia nie był pewny, skonsultował się z ludźmi zarządzającymi systemem VAR i powtórka wyjaśniła wątpliwości. Rzut karny.

Polak wykonał go oczywiście w swój specyficzny, niepowtarzalny sposób. Przy strzale nawet nie spojrzał na piłkę. Wzrok był skierowany tylko na bramkarza Bernda Leno. "Lewy" nie dał mu żadnych szans i przeszedł tym samym do historii Bundesligi, jako strzelec pierwszego gola z karnego podyktowanego po interwencji asystenta wideo.

Obchodzący za kilka dni 29. urodziny piłkarz udowodnił też, że w tym fachu nie ma sobie równych. W całej karierze pomylił się tylko raz - w 2014 roku zatrzymał go bramkarz drużyny Preussen Munster w Pucharze Niemiec.

W piątek honorowego gola dla Bayeru zdobył w 65. minucie Szwajcar Admir Mehmedi.