Aubameyang dogonił Lewandowskiego. Borussii pomógł sędzia

Mistrza Niemiec już znamy, ale w Bundeslidze szykuje się pasjonująca walka o tzw. armatę, przyznawaną dla najlepszego strzelca sezonu. W 32. kolejce dotychczasowego lidera Roberta Lewandowskiego dogonił Pierre-Emerick Aubameyang.

Hitem tej serii spotkań bez wątpienia było starcie Borussii Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, z Hoffenheim. Zwycięzca zdecydowanie przybliżał się do trzeciego miejsca i tym samym bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów.

Dwa błędy

Od 4. minuty i bramki z pozycji spalonej Marco Reusa bliżej realizacji tego celu byli piłkarze BVB. To nie koniec kontrowersji. Dziesięć minut później sędzia niesłusznie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Z jedenastu metrów pomylił się jednak Aubameyang.

Gabończyk, który walczy o tytuł najlepszego strzelca Bundesligi zrehabilitował się w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Piszczka, w słupek trafił Raphael Guerreiro, ale przy dobitce nie pomylił się Aubameyang, dostawiając tylko głowę do piłki.

W ten sposób strzelił swojego 28. gola w sezonie i zrównał się z Lewandowskim. W końcówce honor Wieśniaków uratował po rzucie karnym Andrej Kramarić i skończyło się na 2:1.

W równolegle toczącym się meczu z Darmstadt, polski snajper Bayernu próbował podreperować swój bilans. Miał sporo okazji, ale gola na wagę trzech punktów i spadku gości strzelił nie on, a Juan Bernat. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Walka o miano najskuteczniejszego strzelca będzie zatem bardzo ciekawa.

Wilki odetchnęły z ulgą

W sobotnie popołudnie odetchnął nieco Jakub Błaszczykowski. Jego Wolfsburg jako jedyna drużyna w tej serii spotkań odniosła wyjazdowe zwycięstwo. Wilki pokonały Eintracht Frankfurt 2:0 po golach Daniela Didaviego i Mario Gomeza i na trzy punkty oddaliły się od strefy spadkowej. Kuba wszedł na murawę w 84. minucie, gdy wynik był już ustalony.