Dżoker Lewandowski. Zaczął na ławce, skończył z golem

Robert Lewandowski długo czekał, żeby pojawić się na boisku z Werderem, ale się doczekał. Wszedł jako dżoker w końcówce meczu, a i tak zdążył jeszcze zaznaczyć swoją obecność. Strzelił 24. gola w sezonie, a Bayern wygrał efektownie - 5:0.

"Lewy" bardzo lubi grać z Werderem. W swojej karierze w Bundeslidze wygrał z tym zespołem dziesięć z jedenastu konfrontacji. Tym razem trener Pep Guardiola stwierdził, że jego zespół poradzi sobie z Polakiem na ławce. Prawdopodobnie Hiszpan postanowił oszczędzać siły naszego napastnika przed środowym spotkaniem w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem. Wpuścił go na plac w 74. minucie, a ten i tak zrobił swoje.

Asystent Coman

W lidze Lewandowski po raz pierwszy nie wyszedł w podstawowym składzie Bayernu, od czasu słynnego meczu z Wolfsburgiem, w którym w dziewięć minut strzelił pięć goli.

W sobotę początkowo na listę strzelców wpisywali się inni. W pierwszej połowie dwukrotnie świetnie z prawej strony dośrodkował Kingsley Coman, a jego centry wykorzystali Thiago Alcantara i Thomas Mueller. Po zmianie stron Francuz też mógł strzelić gola, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Swoje drugie trafienie zanotował z kolei Thomas Mueller, dobijając strzał Francka Ribery'ego. Dla Niemca to 19. gol w sezonie.

Wejście smoka

W 74. minucie zmienił go Lewandowski. Dał się we znaki Werderowi parę chwil później. Przejął piłkę po kiksie jednego z obrońców i z zimną krwią wykorzystał okazję. To jego 24. trafienie w sezonie. Wynik na 5:0 ustalił Thiago. Znów podawał Coman.

Po dwóch ligowych meczach bez zwycięstwa monachijczycy wreszcie wygrali i odskoczyli drugiej w tabeli Borussii na osiem punktów.