To wejście mogło zakończyć się tragicznie. Koszmarny faul w Lidze Europy

To cud, że Brecht Dejaegere kontynuował grę po brutalnym faulu Dele Alli'ego w meczu Tottenhamu z Gentem w Lidze Europy. Sędzia nie miał wątpliwości nawet przez chwilę - ten bandycki atak zasłużył na czerwoną kartkę.

Była końcówka pierwszej połowy spotkania w Londynie. 20-latek z drużyny Kogutów źle przyjął piłkę, a dopadł do niej Dejaegere. Anglik nie odpuścił i spóźniony, z dużym impetem, zaatakował kolano Belga. Noga wygięła się w nienaturalny sposób, wyglądało to koszmarnie, a piłkarz długo zwijał się z bólu. Arbiter się nie wahał - od razy wyrzucił winowajcę z boiska.

Po kilku minutach, ku zdziwieniu widzów, faulowany 25-latek wrócił do gry. Okazało się jednak, że kolano jest tak silnie stłuczone, że w 56. minucie musiał opuścić boisko.

Spurs za burtą

Wyrzucenie z boiska to niejedyna zła wiadomość dla wschodzącej angielskiej gwiazdy po czwartkowym wieczorze. Jego drużyna dość niespodziewanie pożegnała się z rozgrywkami już w 1/16 finału. Londyńczycy na White Hart Lane próbowali odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu w Belgii, ale się nie udało.

Skończyło się 2:2, a Tottenham pogrążył m.in samobój napastnika Harry'ego Kane'a.