Komplement od Mourinho i drużyna kolejki. Wielkie chwile Boruca na Wyspach

Były już reprezentant Polski Artur Boruc jest chwalony na Wyspach za świetny występ przeciwko Manchesterowi United. Popisy w zremisowanym 1:1 meczu na Old Trafford zagwarantowały mu miejsce w drużynie kolejki wybranej przez BBC.

Boruc był w sobotę nie do zdarcia. Zatrzymywał największe gwiazdy Czerwonych Diabłów. W pierwszej połowie wygrywał  w pojedynkach sam na sam Francuzami - Paulem Pogbą i Anthonym Martialem, a także skutecznie interweniował po strzałe Wayne'a Rooneya.

Po przerwie popisał się paradą po kolejnej próbie, tym razem bombie z dystansu, autorstwa Pogby. Na deser w świetnym stylu wybronił "jedenastkę" egzekwowaną przez Zlatana Ibrahimovicia.

Specjalista od karnych

Kapitalny występ dał Polakowi miejsce w najlepszej jedenastce ostatniej serii spotkań, jaką przygotowało BBC.

Dziennikarz portalu Garth Crooks określił naszego bramkarza mianem "bohatera" spotkania, przypominając, że jego Bournemouth przez niemal całą drugą połowę musiało radzić sobie w osłabieniu. "Spotkanie było wybuchowe, Boruc zaliczył kilka fenomenalnych interwencji, a zatrzymanie strzału Zlatana, w takich okolicznościach, było czymś niezwykłym" - uzasadnił wybór Crooks.

Zauważono też, że Polak obronił swojego drugiego karnego w tym sezonie, w czym zrównał się z dwoma innymi bramkarzami Premier League.

Na dodatek z ostatnich siedmiu "jedenastek" górą był aż w czterech. W sobotę został pierwszym golkiperem od maja 2015, który wygrał taki pojedynek z zawodnikiem Manchesteru na Old Trafford. Po raz ostatni sztuki tej dokonał Boaz Myhill z WBA.

Z kolei kilka miesięcy później - we wrześniu - po raz ostatni karnego nie wykorzystał Ibrahimović.

Uznanie Mourinho

Z wyborem najlepszego zawodnika spotkania problemu nie mieli także przedstawiciele innych mediów, w tym fachowego - Sky Sports. Boruc dostał o niego notę 8 (w skali 1-10). Oczywiście tak wysoko oceniony nie został żaden inny piłkarz. Polak znalazł się także w jedenastce kolejki portalu goal.com.

Chwalili go nie tylko dziennikarze. W kilku słowach występ Boruca skomplementował opiekun United Jose Mourinho. - Spotkanie było w jego wykonaniu niesamowite - przyznał Portugalczyk.

Ostatnie tygodnie są dla polskiego bramkarza szalone. Jeden z najlepszych występów w Premier League miał miejsce zaledwie trzy dni po tym jak 37-letni golkiper ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji Polski. Po taki występie jak ten z United można zadać sobie pytanie, czy nie zdecydował się na to zbyt wcześnie.