Kuba zszedł z kontuzją, czeka na badania. "Poczułem mięsień"

W "polskim" meczu w Wolfsburgu górą Borussia. Dortmundczycy pokonali Wilki 3:0. Całe spotkanie u zwycięzców rozegrał Łukasz Piszczek. Niestety, jeszcze przed przerwą do szatni z grymasem bólu na twarzy udał się drugi z Polaków - pomocnik gospodarzy i były piłkarz BVB Kuba Błaszczykowski. Wstępne diagnozy są optymistyczne.

Mecze ligi niemieckiej w player.pl na kanałach Eleven

Kuba w 42. minucie meczu pierwszej kolejki Bundesligi walczył o piłkę, naprzeciwko niego był Dan-Axel Zagadou. W pewnej chwili reprezentacyjny skrzydłowy upadł na ziemię, od razu złapał się za prawą nogę. Przez kilka minut udzielano mu pomocy poza boiskiem, na jego udzie pojawił się bandaż, ale do gry już nie wrócił.

- Przy sprincie delikatnie poczułem mięsień dwugłowy. Z doświadczenia wiem, że nie ma co ryzykować, można tylko pogłębić uraz. Uznałem, że lepiej poprosić o zmianę. Jestem po wstępnych badaniach i nie wygląda to źle - przyznał przed kamerami Eleven Sports już po zakończeniu spotkania.

W niedzielę lekarze mają dokładniej przyjrzeć się jego nodze.

Błaszczykowski jest wśród wybrańców selekcjonera Adama Nawałki na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata.

Źródło: PAP/EPA Łukasz Piszczek zebrał dużo pochlebnych recenzji za swój występ

Jego Wilki były w sobotę bezsilne z BVB. Pierwszą bramkę straciły już w 22. minucie, a na listę strzelców wpisał się Amerykanin Christian Pulisić. Pięć minut później było już 2:0, trafił Hiszpan Marc Bartra.

Wynik w drugiej połowie ustalił król strzelców ubiegłego sezonu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Wrócił i asystował

W wyjściowym składzie Borussii po ponadpółrocznej przerwie spowodowanej problemami ze zdrowiem (lekarze zdiagnozowali u niego zaburzenia metaboliczne) znalazł się Mario Goetze. Mistrz świata z 2014 roku asystował przy golu Pulisicia.

W piątek, na inaugurację sezonu, broniący tytułu Bayern pokonał u siebie Bayer Leverkusen 3:1, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.