Bayern zadał im cios prosto w twarz. "Kiedy się rozpędzą, trudno ich zatrzymać"

W pierwszych 30 minutach spotkania piłkarze Bayernu brutalnie rozprawili się z gośćmi z Schalke 04. Zdobyli trzy bramki, nie pozwalając rywalowi absolutnie na nic. - Dostaliśmy cios prosto w twarz - przyznał po meczu bramkarz przyjezdnych Ralf Faehrmann.

Lewandowski pokonał go już w 3. minucie spotkanie, podcinając nad nim piłkę, pokazując i klasę, i opanowanie.

Potem do siatki - po kapitalnej asyście Polaka - trafił Thiago Alcantara, a na 3:0 podwyższył Lewandowski. We wszystkich akcjach wielki udział miał wracający po urazie Franck Ribery.

Znakomici w ofensywie

Po pewnym i łatwym zwycięstwie bawarska ekipa awansowała do półfinału Pucharu Niemiec.

- Przespaliśmy początek spotkania - przyznał kapitan Schalke Benedikt Hoewedes. - A kiedy Bayern się rozpędzi, trudno go zatrzymać.

Zaledwie cztery dni wcześniej mistrz Niemiec rozgromił 8:0 Hamburger SV w spotkaniu Bundesligi. Polski napastnik zanotował wtedy hat-tricka.

- Pokazujemy ostatnio naprawdę dobry futbol. Pierwsze pół godziny meczu z Schalke było w naszym wykonaniu znakomite w ofensywie, rywal nie mógł nic zrobić - mówił Lewandowski po odprawieniu Schalke 04.