"Lewego" wyręczyli koledzy. Bayern mknie po mistrzostwo

Bayern Monachium pokonał w wyjazdowym meczu Kolonię 3:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli niemieckiej Bundesligi. Tym razem do siatki rywali nie trafił Robert Lewandowski.

Monachijczycy złapali w ostatnich tygodniach niesamowity rytm, kolejnych rywali wręcz miażdżyli. 8:0 z Hamburgiem, 5:1 z Arsenalem w Lidze Mistrzów...

Błyszczał Lewandowski, który w tym roku strzelił już 10 goli i jest najbardziej efektywnym napastnikiem pięciu najlepszych europejskich lig (udział przy golu co ok. 60 minut). Tym razem Polak dorobku nie poprawił, ale Bayernowi to nie zaszkodziło.

Gole obrońców

Mistrzom Niemiec sobotnie zwycięstwo wystrzelali hiszpańscy obrońcy - Javi Martinez i Juan Bernat. Stoper trafił w pierwszej części po precyzyjnej wrzutce Arturo Vidala, drugi swoje trafienie dołożył po zmianie stron, asystował Thomas Mueller.

W końcowych minutach wynik ustalił Francuz Franck Ribery, a do swojego gola asystę dorzucił Bernat.

Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał prawy obrońca Paweł Olkowski.

Bayern umocnił się na prowadzeniu w Bundeslidze, bo dzień wcześniej punkty zgubił wicelider RB Lipsk. Teraz różnica między tymi zespołami wynosi siedem punktów.

Kolonia - Bayern 0:3
Bramki: Martinez (25), Bernat (48), Ribery (90)