Wzajemne uciszanie. Neymar odpowiedział Di Marii

Środowy mecz Barcelony z PSG przeszedł już do historii futbolu, ale piłkarze obu zespołów nadal nim żyją. Napastnik Katalończyków Neymar w oryginalny sposób odpowiedział na Instagramie pomocnikowi rywali Angelowi Di Marii.

Konfrontacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Paris Saint-Germain była wyjątkowa. Po wielkim zwycięstwie 4:0 mistrzów Francji w Paryżu, na Camp Nou wygrali goście 6:1. Decydującego gola strzelili w 95. minucie. Wcześniej jednak wydawało się, że to PSG wyjdzie zwycięsko z dwumeczu.

Trybuny miały być cicho

Barcelona była za burtą Ligi Mistrzów, kiedy w 62. minucie środowego meczu paryżanie strzelili gola i przegrywali tylko 1:3. Po bramce Edisona Cavaniego zawodnicy PSG wpadli sobie w ramiona. Wydawało się, że nic nie odbierze im awansu do ćwierćfinału. Barcelona musiała bowiem strzelić jeszcze trzy gole.

Wówczas w przypływie radości Angel Di Maria pokazał katalońskim kibicom wymowny gest. Przyłożył palec do ust, uciszając w ten sposób trybuny. Argentyńczyk w latach 2010-14 był zawodnikiem Realu Madryt i dlatego nie jest specjalnie lubiany przez fanów Barcy. Na Camp Nou zdarzyło mu się nawet przegrać 0:5. Tym razem myślał, że zatriumfuje.

Palec Neymara

Po końcowym gwizdku Di Marii na pewno nie było do śmiechu. Dodatkowo Neymar, który w środę strzelił dwa gole, postanowił odpowiedzieć rywalowi i wszystkim oponentom Barcy. Brazylijczyk zmienił swoje zdjęcie profilowe na Instagramie, a na nim prezentuje taki sam gest, na jaki pozwolił sobie Argentyńczyk. Palec przy ustach i napis "Shhh...". Neymar triumfuje i to on może teraz uciszać wszystkich rywali.