"Wy nazywacie to cudem, my nazywamy normalnością"

Media nazwały to cudem. Piłkarze Barcelony musieli wierzyć do samego końca, skoro walczyli do upadłego. I cel osiągnęli - wygrali w rewanżu z PSG 6:1, co oznacza, że to oni zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

"Wy nazywacie to drużyną piłkarską, my nazywamy Barcą. Wy nazywacie cudem, my normalnością" - oświadczył Arda Turan, który wbiegł na murawę w 65. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła 3:1 i była pod ścianą, bo - po przegraniu pierwszego meczu 0:4 - potrzebowała jeszcze trzech trafień.

"Razem tego dokonaliśmy"

Andre Gomes posłany do boju został w minucie 84. Wciąż było 3:1. "Duma. Dziękujemy, Camp Nou. Niesamowite, co się dzisiaj wydarzyło" - oznajmił po ostatnim gwizdku.

"Nigdy nie zapomnę tego wieczoru. Jestem dumny z tej drużyny" - wyznał Ivan Rakitić, którego Gomes zastąpił.

Na stronie Leo Messiego wyliczono wszystkie sześć goli Barcelony i zamieszczono oceny wystawione całej drużynie. "Historia" - podsumowano to, co wydarzyło się na Camp Nou.

I wreszcie ten, po którego golu w 95. minucie - zapewniającym awans - na Camp Nou rozpoczęło się szaleństwo. "Nieprawdopodobne!! Razem tego dokonaliśmy!!!!! Wielcy fani i zespół!!!!!" - napisał, po katalońsku, Sergi Roberto.