Dwa podania Ronaldo i twierdza Basków zdobyta

Real Madryt po trudnym meczu pokonał na wyjeździe Athletic Bilbao 2:1 w 28. kolejce Primera Division. Królewscy mogą być bardzo zadowoleni, bo wygrać na San Mames to nie taka prosta sprawa.

Mecze ligi hiszpańskiej można obejrzeć na player.pl na kanałach Eleven

Real nie bez powodu mógł obawiać się wyjazdu do Bilbao. Athletic po raz ostatni przegrał mecz u siebie w sierpniu ubiegłego roku - z Barceloną 0:1.

Błyskawiczna kontra

Kto jednak, jak nie Real, miał przerwać niesamowitą passę Basków? Dla podopiecznych Zinedine Zidane'a wygrana na San Mames jest trzecią ligową z rzędu.

W pierwszej połowie Real nie forsował tempa, a gospodarze potrafili stworzyć sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. Strzał Lekue świetnie obronił Keylor Navas, a Yerai Alvarez fatalnie chybił z kilku metrów.

Mimo przewagi miejscowych, to piłkarze ze stolicy jako pierwsi strzelili gola. Szybka kontra zakończyła się podaniem Cristiano Ronaldo do Karima Benzemy i pewnym trafieniem Francuza.

Zadecydował rzut rożny

Po zmianie stron gra była wyrównana. Tym razem to gospodarze jako pierwsi dopięli swego. W 65. minucie Aritz Aduriz z bliskiej odległości wpakował piłkę głową do siatki. Odpowiedź piłkarzy z Madrytu była błyskawiczna. Trzy minuty później, po rzucie rożnym Toniego Kroosa, Ronaldo przedłużył w polu karnym do Casemiro, a ten dopełnił formalności.

Po tym zwycięstwie Real umocnił się na pierwszym miejscu w Primera Division. Ma pięć punktów przewagi nad drugą Barceloną (ta zagra w niedzielę z Valencią). Królewscy mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy.