Świetny mecz, piękne trafienia. Arka wreszcie zwycięska

W Gdyni było wszystko - świetna atmosfera na trybunach, szybkie tempo gry i piękne gole. Zwycięsko z pojedynku Arki z Wisłą Kraków wyszli gospodarze i mogą świętować pierwsze ligowe zwycięstwo od połowy lipca.

Dwa tygodnie przerwy w ligowych rozgrywkach były Arkowcom bardzo potrzebne. Przed reprezentacyjną pauzą zawodnicy drużyny z Trójmiasta przegrali dwa mecze w stosunku 0:3, dlatego ich forma w meczu ósmej kolejki była pewną niewiadomą.

Efektowne gole

Wisła z kolei sezon zaczęła naprawdę nieźle i to ona była faworytem tego spotkania. Dość szybko znalazło to potwierdzenie. Goście prowadzili już po pięciu minutach i golu Patryka Małeckiego. Ale jakie to było trafienie? Pomocnik Białej Gwiazdy huknął z około 25 metrów w samo okienko, a piłka odbiła się jeszcze od słupka. Bramka palce lizać.

Małecki świętuje piękne trafienie

Wydawało się, że kolejne minuty przyniosą gościom następne gole, bo gra dobrze im się układała. Okazje mieli Tomasz Cywka i Carlitos, ale albo dobrze bronił Pavels Steinbors, albo strzały były niecelne.

W 33. minucie zdarzyło się coś, na co nic nie wskazywało - Arka wyrównała. A kibice w Gdyni znów zobaczyli gola rzadkiej urody. Dośrodkował Adam Marciniak i precyzyjną główką z 15 metrów popisał się Rafał Siemaszko - piłkarz mierzący 170 cm.

Po następnych pięciu minutach gospodarze już prowadzili. Fantastyczną prostopadłą piłką w pole karne popisał się Grzegorz Piesio, a dogodną okazję na gola zamienił Yannick Sambea Kakoko. Stadion przy Olimpijskiej 5 się rozśpiewał.

Nalepa też chciał pięknego gola

Początek drugiej części to ciąg dalszy wymiany ciosów i świetnych szans z obu stron. Warto odnotować cudowny strzał nożycami pomocnika Arki Michała Nalepy. Gdyby to wpadło, mogłoby rywalizować o miano gola meczu z trafieniem Małeckiego. Piłka nie lądowała jednak w siatce, bo świetnie interweniował Michał Buchalik.

Co się nie udało Nalepie, udało się w końcówce wprowadzonemu w końcówce Rubenowi Jurado. Hiszpan ustalił wynik na 3:1 i zapewnił Arce ligowe zwycięstwo od 16 lipca i pierwszej kolejki. Był to już dziewiąty kolejny mecz tych drużyn, który nie zakończył się remisem.

Arka - Wisła 3:1
Bramki: Siemaszko (33), Sambea (38), Jurado (81) - Małecki (5)