Kapitalny Messi, rywal zdemolowany. Tego nie dało się strzelić lepiej

Argentyna rozbiła u siebie 3:0 Kolumbię i wróciła do walki o mundial. Bohaterem spotkania został Lionel Messi, który najpierw popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, a potem dorzucił asysty przy pozostałych golach.

Mecze el. MŚ w strefie Ameryki Południowej do obejrzenia w player.pl na kanałach Eleven.

Spotkanie odbyło się zaledwie pięć dni po przegranej Argentyńczyków z Brazylią (0:3). Dotkliwa porażka sprawiła, że dwukrotni mistrzowie świata znacznie oddalili się od mundialu. Przed wtorkowym spotkaniem byli pod ścianą, na kolejną wpadkę pozwolić już sobie nie mogli.

Selekcjoner Edgardo Bauza musiał zareagować, dlatego dokonał kilku zmian. W wyjściowej jedenastce nie mogło jednak zabraknąć Messiego, na którego po meczu z Brazylią spadła fala krytyki. Autorzy niepochlebnych komntarzy na jego temat musieli uderzyć się w pierś już w dziesiątej minucie spotkania, gdy gwiazdor Barcy pokonał kolumbijskiego bramkarza fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Świetne asysty

Dzięki bramce Messiego Argentyńczycy objęli prowadzenie, ale nie był to koniec popisów jej najlepszego gracza.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki do siatki już nie trafił. Zaliczył za to dwie świetne asysty. Jeszcze w pierwszej połowie dośrodkował piłkę "na nos" Lucasa Pratto, a sześć minut przed końcem meczu jak na tacy wyłożył piłkę Angelowi Di Marii.

Jak ważny jest Messi dla Argentyńczyków pokazuje nie tylko wtorkowe spotkanie. W eliminacjach Albicelestes zagrali bez niego siedem spotkań, z których wygrali tylko jedno. W pięciu, gdy gwiazdor Barcy był na boisku zwyciężyli czterokrotnie.

Sanchez załatwił Urugwaj

W innych wtorkowych meczach obyło się bez niespodzianek. Chile pokonało u siebie drugi w tabeli Urugwaj 3:1, liderzy Brazylijczycy ograli na wyjeździe 2:0 Peru. Bohaterem tego pierwszego spotkania został autor dwóch bramek Alexis Sanchez.