Teodorczyk z Superpucharem. Golkiper rywali z super błędem

RSC Anderlecht, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, wywalczył Superpuchar Belgii. Na stadionie w Brukseli mistrz kraju pokonał Zulte Waregem 2:1. Kibice zobaczyli w tym meczu rzadki kiks bramkarza.

Mecze ligi belgijskiej można oglądać na player.pl na kanałach Eleven.

Teodorczyk grał do 85. minuty. To nie było jego najlepsze spotkanie. Napastnik reprezentacji Polski nie stworzył sobie groźnych okazji, a w pierwszej połowie został upomniany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.

Sensacja do przerwy

Faworyzowany Anderlecht fatalnie zaczął mecz. Przegrywał już od trzeciej minuty po trafieniu Davy De Fauva. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W Brukseli zapachniało niespodzianką.

Zaraz po zmianie stron doszło do kuriozalnej sytuacji, która odmieniła mecz. Otóż bramkarz ekipy Waregem Louis Bostyn postanowił zatrzymać piłkę wychodzącą na rzut rożny na skraju jego pola karnego. Popisał się efektownym wślizgiem, jednak futbolówka odbiła się na tyle daleko, że dopadł do niej Algierczyk Sofiane Hanni i po chwili strzelił do pustej bramki. Bostyn i jego koledzy mogli tylko złapać się za głowy.

W 59. minucie wynik na 2:1 ładnym strzałem głową ustalił Francuz Adrien Trebel.

Anderlecht sięgnął po Superpuchar Belgii po raz 13. w historii.