Gol w ostatniej minucie. Anderlecht Teodorczyka ocalał

Anderlecht odetchnął. Drużyna Łukasza Teodorczyka przegrała na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 1:3, ale awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. Wszystko dzięki bramce w ostatniej minucie gry. Polski napastnik w Rosji nie zagrał z powodu urazu.

W ubiegły czwartek Fiołki wygrały w Brukseli 2:0, dlatego na rewanż jechały pewne swego. Humory w belgijskiej ekipie nieco się popsuły dzień przed meczem, kiedy na treningu mięśniowej kontuzji doznał Teodorczyk. Najlepszy strzelec Jupiler League nie mógł zagrać.

Grali do końca

Niewiele brakowało, by ten uraz sprawił, że w tym sezonie LE Polak już nie zagra. Wszystko dlatego, że jego ekipa była o włos od pożegnania się z rozgrywkami. Zenit najpierw, za sprawą goli Guliano i Artjoma Dziuby, odrobił dwubramkową stratę, a później dorzucił kolejne trafienie. Znów w rolach głównych wystąpili Brazylijczyk i Rosjanin - strzelał pierwszy, podawał drugi. Przy tym wyniku to Zenit miał awans w garści.

Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do ostatniej minuty regulaminowego czasu. Wtedy Anderlecht uratował Isaac Kiese Thelin. Zastępujący Teodorczyka Szwed dla Fiołków trafił pierwszy raz i od razu była to arcyważna bramka. Bruksela ma nowego bohatera.

Belgijski zespół awansował dzięki bramce strzelonej na wyjeździe.

Niespodzianki

Do dużej niespodzianki doszło w rywalizacji Tottenhamu z innym przedstawicielem Juplier League. Londyńczycy przegrali pierwszy mecz na wyjeździe z Gent 0:1, a w czwartek zaledwie zremisowali 2:2. Pogrążył ich między innymi samobój Harry'ego Kane'a.

Bardzo ciekawie było we Florencji, gdzie Viola broniła jednobramkowej zaliczki z Moenchengladbach. I szło jej doskonale, miała już wynik 2:0, ale w 16 minut dała sobie wbić cztery gole. Z nieba do piekła. Awansowała Borussia.

Legia za burtą

W innym meczu 1/16 finału Legia przegrała w Amsterdamie z Ajaksem 0:1 i pożegnała się z rozgrywkami. Mistrzom Polski do awansu zabrakło niewiele, bo tylko gola. Bramkowy remis dałby jej promocję, bo tydzień temu na Łazienkowskiej gole nie padły.

Polskiej drużyny już nie ma, ale ostał się w Lidze Europy Wojciech Szczęsny. Reprezentacyjny bramkarz pełni w tych rozgrywkach rolę rezerwowego w Romie. Jego drużyna wyeliminowała Villarreal, mimo że przegrała na własnym stadionie 0:1. W Hiszpanii rzymianie wygrali 4:1.