Zmarnował karnego, strzelił dwa gole. Messi w końcu odpalił

Długo kazał Leo Messi czekać na swoje pierwsze gole w sezonie. W pierwszej kolejce ostrzeliwał słupki, w drugiej w końcu się przełamał, choć nie wszystko układało się po jego myśli. Barcelona pokonała na wyjeździe Alaves 2:0, a Argentyńczyk był autorem obu bramek - 350. i 351. w La Liga.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Barcelona tradycyjnie od początku zapędziła rywali do głębokiej defensywy, ale cóż z tego, skoro gole nie chciały paść. Baskijski mur trzymał się dzielnie.

W końcu przyszła 39. minuta Wydawało się, że goście dopną swego, bo mieli karnego po faulu na Gerardzie Pique. Do piłki podszedł Messi, ale wojnę nerwów wygrał bramkarz Fernando Pacheco, wychowanek Realu. Obronił słaby strzał Argentyńczyka. Dla Messiego to był 20. zmarnowany karny (na 96 prób w dorosłej karierze, uwzględniając mecze w klubie i reprezentacji).

Dwa gole w 10 minut

Pechowiec zacisnął zęby i w drugiej połowie się zrehabilitował. W dziesięć minut strzelił dwa gole i było po zabawie. Mógł wraca do Barcelony z hat-trickiem, ale w planach przeszkodziła mu poprzeczka.

U zwycięzców zadebiutował Paulinho, Brazylijczyk sprowadzony za 40 milionów euro. Piłkarz pamiętający polskie boiska (grał w ŁKS-ie Łódź) pojawił się na ostatnie kilka minut.