Napoli znowu zwycięskie. Zieliński dokończył dzieła zniszczenia

Trzy mecze i trzy zwycięstwa. Piłkarze Napoli zgodnie z planem wkroczyli w nowe rozgrywki. W meczu 3. kolejki długo męczyli się z Bologną, ale ostatecznie wygrali 3:0, a ostatnią bramkę w meczu zdobył Piotr Zieliński.

Kibice klubu z Kampanii liczyli na łatwe trzy punkty. Posiłkowali się bardzo dobrym bilansem w starciu z Bologną. W ostatnich trzech meczach tych zespołów padło... 18 bramek i za każdym razem to neapolitańczycy wychodzili zwycięsko.

Wracający do formy Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zaczęli sezon bardzo dobrze, obaj mieli na koncie po jednej zdobytej bramce i spodziewali się występu od pierwszej minuty na Stadio Renato Dall'Ara. Niestety, tym razem trener Maurizio Sarri obu Polaków posadził na ławce rezerwowych.

Postraszyli i się doigrali

Mecz od początku był toczony w bardzo wysokim tempie. Jedyne czego brakowało, to goli. Nie licząc tego strzelonego przez Adama Masinę z pozycji spalonej w 18. minucie. Po przerwie gospodarze mieli lepsze sytuacje. Rozochocił się zwłaszcza Mattia Destro.

Najpierw w 53. minucie w sytuacji sam na sam trafił w Jose Pepe Reinę, a kilka minut później Hiszpan obronił jego strzał, ale piłka odbiła się ponownie od napastnika i przelobowała golkipera. Zmierzającą do bramki futbolówkę z linii wybił Kalidou Koulibaly.

Ta sytuacja podrażniła tylko gości, wśród których w 61. minucie na murawie w miejsce Marka Hamsika zameldował się Zieliński. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 66. minucie doskonałą wrzutką popisał się Lorenzo Insigne, a z kilku metrów drogę do siatki rywali znalazł Jose Callejon.

W 83. minucie było już po meczu. Erick Pulgar fatalnie stracił piłkę, odebrał mu ją Dries Mertens, który popędził w pole karne i perfekcyjnie uderzył między nogami Antonio Mirante.

Napoli na tym jednak nie poprzestało. W 88. minucie po pięknej szarży Faouzi Ghoulama i podaniu Callejona, swojego gola strzelił Zieliński. Polski pomocnik pewnym strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Napoli to obok Juventusu i Interu trzy ekipy, które w tym sezonie mają na swoim koncie po trzy zwycięstwa.