Cztery strzały i cztery gole. Tytoń ofiarą zabójczej skuteczności

Po ponad pięciu miesiącach przerwy Przemysław Tytoń wrócił do bramki Deportivo La Coruna. Nie był to jednak udany powrót. W meczu 3. kolejki Primera Division z Realem Sociedad polski bramkarz wpuścił cztery gole, a jego zespół przegrał 2:4.

Nowy sezon Tytoń zaczął jako zmiennik Rubena Martineza. Gdy w ostatnich dniach okna transferowego klub sprowadził jeszcze z Watfordu Costela Pantilimona, wydawało się, że Polaka czeka rola trzeciego golkipera.

Powołany na ostatnie dwa mecze reprezentacji Polski z Danią i Armenią bramkarz dość nieoczekiwanie pojawił się między słupkami drużyny z Galicji w jej trzecim meczu ligowym. Niestety, nie będzie miło wspominał starcia z zawodnikami z San Sebastian na El Riazor.

Co strzał, to gol

Pierwszy kontakt z piłką zaliczył, gdy wyciągał ją z siatki. W 3. minucie szans nie dał mu Juanmi, a kilkadziesiąt sekund później Asier Illaramendi. Potem gospodarze rzucili się do odrabiania strat i na początku drugiej połowy był już remis. Największy udział przy golach miał Adrian Lopez. Najpierw popisał się kapitalnym strzałem bez przyjęcia, a następnie asystą przy trafieniu Florina Andone.

Wydawało się, że zespół Tytonia pójdzie za ciosem, ale końcówka to znów popis niefrasobliwej gry w obronie Depor. Między 83 a 86 minutą polski bramkarz znowu przyjął dwa ciosy. Najpierw z bliska pokonał go Diego Llorente, a następnie z trzema obrońcami zabawił się Illaramendi. Wydawało się, że przy tej drugiej akcji Tytoń mógł zachować się nieco lepiej. Na jego nieszczęście, był to czwarty celny strzał piłkarzy Realu Sociedad w tym meczu.

To wciąż, obok Barcelony, jedyna drużyna z kompletem punktów. Deportivo z remisem i dwiema porażkami jest czternaste.