Trzecia siła pokonana. Twierdza Kraków padła

Znalazł się mocny na Cracovię na jej stadionie. To Zagłębie Lubin, które pokonało Pasy 2:1. Twierdza Kraków padła po prawie sześciu miesiącach.

Poprzednim zespołem, który poradził sobie w Krakowie, była Termalica. Dawno temu. 12 września, w ósmej kolejce. Od tamtego czasu na stadionie Cracovii dotkliwe przegrał Lech (5:2), baty dostała Pogoń (4:1), poległa też Lechia (3:0).

Passa Pasów, trzeciej siły ligi, na własnym terenie została przerwana w piątek. Przyczyniło się do tego bardzo dobrze zorganizowane w obronie i skuteczne w ofensywie Zagłębie.

Wytrzymali nawałnicę

Na niespodziankę zaczęło się zanosić od końca pierwszej połowy, po golu do szatni zdobytym przez Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego.

Początek drugiej połowy to nawałnica Cracovii. Efekt przyszedł po niespełna 10 minutach. Wyrównał Boubacar Diabang, który dynamicznie wpadł w pole karne i huknął jak z armaty. To była jedyna strata lubinian. Nie dali się zgnieść. Więcej nawet - to oni wyprowadzili nokautujący cios (Łukasz Janoszka) i powetowali sobie straty po porażce z Legią w poprzedniej kolejce.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)