Efektowne gole, piekielna moc. Hiszpańskie gwiazdy dały show

Hiszpańska młodzież rozpoczęła marsz po złoto mistrzostw Europy do lat 21. W swoim pierwszym meczu pewnie ograła Macedonię 5:0. Na stadionie w Gdyni błyszczały największe gwiazdy drużyny - Saul Niguez i Marco Asensio. Niespodzianki nie było też w drugim spotkaniu tej grupy. W Bydgoszczy Serbowie przegrali 0:2 z Portugalią.

Hiszpanów na polskim Euro zadowoli tylko wygranie finału. Aby to osiągnąć, mają wszystko. Oprócz piekielnie silnej kadry, są głodni sukcesu. Po dwóch triumfach z rzędu (w 2011 i w 2013 roku), w kolejnej edycji ich reprezentacja nawet nie wystąpiła.

Mocny faworyt

O sile drużyny Alberta Celadesa mieli głównie stanowić piłkarze madryckich klubów - Asensio (Real) i Niguez (Atletico). Potwierdziło się to już w pierwszym meczu. Wynik starcia z Macedończykami szybko otworzył kapitalną przewrotką Niguez. Po sześciu minutach było już 2:0, bo Asensio odpalił bombę z trzydziestu metrów.

Źródło: PAP/Adam Warżawa Asensio sprawiał problemy Macedończykom

Macedończycy próbowali grać odważnie, ale siła faworyta była porażająca. Wszelkie nadzieje bałkańska ekipa straciła jeszcze przed przerwą, gdy rzut karny na trzecią bramkę zamienił Gerard Deulofeu. To z kolei gracz Evertonu, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Milanie.

Po zmianie stron Hiszpanie nie zamierzali zwalniać. Nad wyraźnie zrezygnowanym rywalem nie litował się Asensio, który dorzucił najpierw swoje drugie, a potem trzecie trafienie. Macedończycy byli na łopatkach, nawet nie próbowali wstać.

Magiczne podanie Sancheza

Wcześniej swój mecz rozegrały dwie inne drużyny grupy B. Portugalia pokonała Serbią, choć przez większość spotkania nie miała wyraźnej przewagi.

Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się Renato Sanchez. Piłkarz, który dokładnie rok strzelił nam bramkę w ćwierćfinale dorosłego Euro, zdążył popisać się zagraniem meczu. To po jego kapitalnym zagraniu w pole karne rywala dobił Bruno Fernandes.