tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kliczko czuje ulgę. "Wreszcie to ja mogę być myśliwym"

Kliczko czuje ulgę. "Wreszcie to ja mogę być myśliwym"
Foto: TVN 24 | Video: Twitter, Facebook Władymir Kliczko chce odzyskać panowanie w wadze ciężkiej

- Straciłem tytuły i w jakimś sensie czuję ulgę. Jestem spokojniejszy, wreszcie nie odczuwam presji. A to bardzo przyjemne - wyznał Władymir Kliczko, szykujący się do wielkiej bitwy z Anthonym Joshuą. Panowie zmierzą się na Wembley już 29 kwietnia, stawką będą pasy IBF i WBA w królewskiej kategorii.

Ukraiński pięściarz ma za sobą 68 zawodowych pojedynków, z których 64 wygrał. W 28 z nich stawką było mistrzostwo świata. Potężne doświadczenie.

Ten ostatni, w listopadzie 2015, szokująco przegrał z Brytyjczykiem Tysonem Furym.

Jeszcze większe wydarzenie od pojedynku z Kliczką

Do rewanżu nie udało się doprowadzić, bo Fury ogłosił, że ma problemy psychiczne. Ukrainiec przyznał, że nie spodziewał się kolejnego pojedynku o pas mistrza. - Mam dużo, naprawdę dużo szczęścia, że walczę z Joshuą. Po raz pierwszy od bardzo dawna nie jestem faworytem. Zobaczymy, czy wciąż jestem wielki, czy to on zasługuje na to określenie - stwierdził Kliczko. 

Nowością dla Ukraińca jest i to, że to rywal jest mistrzem. - Wreszcie to ja mogę być myśliwym. I zrobię wszystko, by Joshua tym mistrzem przestał być - zapowiedział.

Władymir zdradził, że bardzo chce, aby w jego narożniku jak zawsze stanął Witalij - starszy brat, też były mistrz w królewskiej kategorii, a teraz mer Kijowa.

Joshua ma za sobą otwarty dla mediów trening. Rodacy oczywiście dopytywali o możliwość walki z Furym. - Liczę na jego powrót do boksu - odpowiedział. - Gdyby to zależało ode mnie, zmierzyłbym się z nim już latem. To byłoby jeszcze większe wydarzenie od mojego pojedynku z Kliczką.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.