Hat-trick kadrowicza Nawałki. Wystarczyło 20 minut

Powołanie do reprezentacji Polski doskonale wpłynęło na formę Kamila Wilczka. Napastnik Broendby IF Kopenhaga popisał się hat-trickiem w niedzielnym meczu duńskiej ekstraklasy z Lyngby BK. Na swój wyczyn potrzebował zaledwie 20 minut.

Były zawodnik Piasta Gliwice wpisywał się na listę strzelców w 60., 75. i 79. minucie gry. Zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

Przełamanie

Polak, który został zmieniony już w doliczonym czasie, ma w tym sezonie 13 bramek w dorobku. Na gola czekał od 27 listopada. Nie trafił do siatki w siedmiu następnych kolejkach.

W klasyfikacji strzelców polski napastnik zajmuje trzecie miejsce. Prowadzi jego partner z klubu Fin Teemu Pukki - 16 goli.

Po 26 seriach spotkań Broendby z 52 pkt jest drugie w tabeli, ze stratą 12 do prowadzącego FC Kopenhaga.