tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Bereszyński: Czarnogórcy będą zasuwać od pierwszej do ostatniej minuty

Bereszyński: Czarnogórcy będą zasuwać od pierwszej do ostatniej minuty
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Bereszyński ocenił potencjał reprezentacji Czarnogóry

- Mamy tak doświadczony zespół i tak wielu piłkarzy grających na najwyższym poziomie, że w Podgoricy nie możemy dać się wyprowadzić z równowagi. Chłodna głowa będzie połową sukcesu - stwierdził po przylocie na zgrupowanie reprezentacji Polski Bartosz Bereszyński. Mecz Czarnogóra - Polska odbędzie się 26 marca.

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed piątym meczem eliminacji mistrzostw świata 2018. Biało-Czerwoni są liderami grupy z dziesięcioma punktami. Najbliższy rywal jest drugi, ze stratą trzech oczek.

Będzie gorąco

Bereszyński, jako jeden z pierwszych wybrańców selekcjonera Adama Nawałki, spotkał się z dziennikarzami i pokusił się o krótką ocenę potencjału Czarnogórców.

- Jeżeli spojrzymy na układ tabeli, to mówi to wiele o sile tej drużyny. Na pewno jest to przeciwnik bardzo wymagający, a i teren, na którym zagramy jest bardzo trudny. Wiemy, jak zagorzali są tamtejsi fani - analizował piłkarz Sampdorii Genua. - Jestem jednak przekonany, że zdobędziemy trzy punkty. Wiemy, jak istotne jest to dla układu tabeli - dodał.

Jako aspekt decydujący dla wyniku najbliższego meczu 24-latek wskazał doświadczenie reprezentantów Polski. - Mamy zawodników, którzy na co dzień rywalizują w najsilniejszych ligach Europy i regularnie grają w pucharach. Czarnogórcy to z kolei ekipa, która jak dotąd nie zapisała się wielkimi zgłoskami w historii europejskiej piłki, ale wiemy, że będą zasuwać od pierwszej do ostatniej minuty - ocenił były piłkarz Legii.

Drogą Boruca

Bereszyński odniósł się również do zakończenia reprezentacyjnej kariery przez Artura Boruca. - Ten moment przychodzi dla każdego. Nie pozostaje nic, tylko mu podziękować. Chciałbym obrać taką drogę jak Artur i osiągnąć z tą kadrą takie sukcesy jak on - zakończył.

Oglądaj
Bartosz Bereszyński
Wideo: tvn24 Bartosz Bereszyński

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.