"Lewemu" gwizdała pani sędzia. Strzelił i z wolnego, i z gry

• Feta Bayernu na balkonie ratuszuFeta Bayernu na balkonie ratuszu
  • Robert Lewandowski będzie miał swoją ulicęRobert Lewandowski będzie miał swoją ulicę
  • "Lewandowski jest idolem młodzieży w całej Polsce""Lewandowski jest idolem młodzieży w całej Polsce"
  • Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach

Trzecioligowiec Chemnitzer FC pewnie pokonany przez gości z Monachium. W I rundzie Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu nie okazali rywalowi litości i przed jego kibicami wygrali 5:0.

Robert Lewandowski wyszedł na murawę w wyjściowym składzie bawarskiej ekipy. Bramkarza miejscowych pokonał dwa razy.

Sędziowała pani Steinhaus

W 20. minucie polski napastnik trafił do siatki z rzutu wolnego - po drodze piłka odbiła się od jednego z zawodników ustawionych w murze. Drugiego gola strzelił po przerwie, dostawiając nogę po precyzyjnym podaniu Corentina Tolisso. Niedługo potem został zmieniony przez Arjena Robbena.

Bramki zdobywali jeszcze Kingsley Coman, Franck Ribery i - w samej końcówce - Mats Hummels.

Spotkanie sędziowała Bibiana Steinhaus - pierwsza kobieta, która poprowadzi mecze Bundesligi. Rozgrywki rozpoczną się 18 sierpnia, kiedy Bayern zmierzy się przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen.

W tym samym czasie broniąca trofeum Borussia Dortmund - z Łukaszem Piszczkiem w składzie - grała z występującą w lidze regionalnej drużyną Rielasingen-Arlen. Zwyciężyła 4:0, trzy gole strzelił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.