Bukowiecki deklasuje. Dwa rekordy na rzutni

Konrad Bukowiecki pchnął kulę na odległość 21,59 i zdobył w Bydgoszczy złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. To nowy młodzieżowy rekord Starego Kontynentu.

W piątek zawodnik PKS Gwardii Szczytno był poza konkurencją. 20-latek już z powodzeniem walczy w zawodach seniorów, w marcu wygrał w halowych mistrzostwach Europy. W Bydgoszczy był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł.

Goni mistrzów

Bukowiecki zdeklasował rówieśników. Młodzieżowy rekord Europy bił dwukrotnie. Drugie miejsce zajął Holender Denzel Comenentia, z wynikiem 19,86, a trzeci był Włoch Sebastiano Bianchetti - 19,69. Na ósmej pozycji uplasował się drugi z Polaków Jan Parol (WLKS Nowe Iganie). Pchnął kulę na odległość 18,60.

Bukowieckiego bardzo ucieszył uzyskany w Bydgoszczy wynik. Jest on nie tylko najlepszym wynikiem w historii MME, ale i jego rekordem życiowym na stadionie. W przeszłości dalej pchali tylko nasi wielcy mistrzowie: Tomasz Majewski - 21,95 i Edward Sarul 21,68.

To drugi złoty medal reprezentacji Polski w bydgoskiej imprezie. Pierwszy zdobyła w piątkowe popołudnie na 100 m Ewa Swoboda. Zmagania lekkoatletów na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka obserwuje ok. 7000 osób.