Rezerwowy uratował Wizards. Imponująca pogoń

Washington Wizards w niedzielnym meczu NBA pokonali u siebie z Orlando Magic 115:114. Czarodzieje wygraną zawdzięczają chorwackiemu rezerwowemu Bojanowi Bogdanoviciowi. Marcin Gortat tym razem zapisał na koncie zaledwie siedem punktów.

Orlando wypuściło z rąk pewną wygraną. Wizards przegrywali już różnicą 17 punktów, a na początku czwartej kwarty ich strata wynosiła 11 pkt. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Bogdanović.

Chorwat w dziewięć minut trafił pięć z sześciu rzutów za trzy punkty, w tym jak się okazało zwycięski na 46 sekund przed ostatnią syreną. 27-letni strzelec, który w Waszyngtonie gra od 24 lutego, łącznie uzyskał 28 pkt, trafiając w ośmiu z dziesięciu prób z dystansu.

Najwięcej punktów dla Wizards zdobył Bradley Beal - 32. Gortat na parkiecie przebywał 22 minuty i trafił jeden z trzech rzutów z gry oraz pięć z sześciu wolnych. Jego dorobek uzupełnia jedenaście zbiórek, jedna asysta i jeden przechwyt. Miał również trzy straty i popełnił trzy faule. Wśród pokonanych najlepszy był Terrence Ross - 20 pkt.

Trzecia siła wschodu

Czarodzieje z bilansem 37 zwycięstw oraz 24 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Teraz czeka ich seria pięciu spotkań wyjazdowych. Zaczną ją we wtorek od starcia z Phoenix Suns (20-42).