Polacy rzucali celniej od Rosjan. Szlifują formę przed Eurobasketem

Przygotowująca się do mistrzostw Europy (31 sierpnia-17 września) reprezentacja Polski koszykarzy na zakończenie towarzyskiego turnieju w Hamburgu wygrała z Rosją 81:78. Biało-Czerwoni zajęli w imprezie drugie miejsce - za Serbią.

W piątek drużyna trenera Mike'a Taylora przegrała z wicemistrzem olimpijskim i świata Serbią 78:85, w sobotę wygrała z Niemcami 80:75.

Karnowski za Cela

Niedzielne spotkanie Polska rozpoczęła w zmienionym składzie. Obok Łukasza Koszarka, Mateusza Ponitki, Adama Waczyńskiego i Damiana Kuliga w pierwszej piątce wyszedł Przemysław Karnowski, który zastąpił Aarona Cela. Środkowy MoraBanc Andora miał być przeciwwagą dla doświadczonego Timofieja Mozgowa, mistrza NBA z Cleveland Cavaliers.

Pierwsza kwarta, przegrana 12:15, nie była udana dla Karnowskiego i jego kolegów. Torunianin, rozgrywający 50. mecz w reprezentacji seniorów, nie trafiał z półdystansu, a pod koszem spóźniał się z rzutami i był blokowany.

Akcje Slaughtera

W drugiej odsłonie, wygranej 22:16, Biało-Czerwoni zagrali już zdecydowanie lepiej - szybciej i bardziej kombinacyjnie.

Mecz rozstrzygnął się w czwartej kwarcie. Po trzech kolejnych trzypunktowych akcjach Tomasza Gielo, Waczyńskiego (2+1) i Kuliga było 62:59. Rywale nie poddawali się, po trójce Aleksieja Szweda odzyskali prowadzenie (72:71), ale w ostatnich minutach polską drużynę napędzały skuteczne akcje najlepszego tego dnia strzelca zespołu - A.J. Slaughtera.

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu Serbia pokonała Niemcy 87:76, pozostając bez porażki w turnieju.

Polska - Rosja 81:78 (12:15, 22:16, 17:23, 30:24).

Polska: A.J. Slaughter 16, Adam Waczyński 13, Aaron Cel 11, Damian Kulig 9, Mateusz Ponitka 7, Przemysław Karnowski 7, Tomasz Gielo 5, Łukasz Koszarek 4, Adam Hrycaniuk 4, Przemysław Zamojski 3, Michał Sokołowski 2.

Najwięcej dla Rosji: Aleksiej Szwed 20, Timofiej Mozgow 18, Witalij Fridzon 11.