Gortat nie błyszczał w ataku. Czarodzieje potrzebowali dogrywki

Marcin Gortat zdobył tylko dwa punkty, ale i tak ma powody do zadowolenia. Jego Washington Wizards wygrali na wyjeździe po dogrywce z Sacramento Kings 130:122. Czarodzieje z bilansem 40 zwycięstw oraz 24 porażek zajmują już drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Wizards pokazali charakter. Czwarta kwarta rozpoczynała się przy 15-punktowym prowadzeniu Kings, ale goście zdołali odrobić stratę i mogli nawet rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie. John Wall w ostatniej akcji jednak spudłował.

Liderzy nie zawiedli

Dogrywka początkowo toczyła się zgodnie z zasadą kosz za kosz. Królowie jednak przestali trafiać, gdy do końca pozostały jeszcze ponad dwie minuty.

Najlepszy w stołecznej drużynie, która wygrała czwarty mecz z rzędu, był Bradley Beal. Zdobył 38 punktów i miał 10 zbiórek. Drugi z liderów Wizards - Wall dołożył 25 pkt i 12 asyst.

Gortat przebywał na parkiecie 22 minuty i trafił jeden z trzech rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia dziewięć zbiórek i jedna asysta.

Wśród pokonanych najlepszy był Willie Cauley-Stein. 23-letni środkowy rzucił 20 pkt i zaliczył 13 zbiórek.

Czarodzieje z bilansem 40 zwycięstw oraz 24 porażek awansowali na drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Lepsi są tylko broniący tytułu Cleveland Cavaliers (42-21). Kolejne spotkanie Wizards rozegrają już w sobotę, a ich rywalami będą Portland Trail Blazers (28-35).