Czarodzieje nie zwalniają tempa. Ekipa Gortata rozgromiła Grzmoty

Drużyna Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie imponuje formą. Tym razem trzecia drużyna Konferencji Wschodniej NBA rozgromiła u siebie Oklahomę City Thunder 120:98. To było 17. zwycięstwo Czarodziejów w ostatnich 20 spotkaniach.

Gortat przebywał na parkiecie 25 minut. Zdobył 12 punktów (trafił sześć z ośmiu rzutów z gry), a jego dorobek uzupełnia pięć zbiórek, trzy bloki i dwie asysty. Popełnił również dwa faule.

Wyłączyli gwiazdę

Wizards nawet przez moment nie przegrywali, a mecz był rozstrzygnięty praktycznie już w połowie trzeciej kwarty. Wówczas gospodarze prowadzili różnicą 34 punktów.

Czarodzieje trafiali niemal z każdej pozycji. Wykorzystali m.in. 13 z 21 rzutów za trzy punkty. Z kolei zespół Grzmotów dopadła wyjątkowa niemoc. Zanotował m.in. serię 24 spudłowanych rzutów. Problemy miał nawet największy gwiazdor gości - Russell Westbrook. 28-letni rozgrywający w tym sezonie zdobywa średnio 31,2 pkt. Tym razem spotkanie zakończył z 17 oczkami, a z gry trafił jedynie w pięciu z 19 prób.

Kilku ojców sukcesu

Dla zwycięzców 23 punkty zdobył Markieff Morris. Bradley Beal dołożył 22 oczek, a John Wall miał 15 pkt i 14 asyst. Przy tak wysokim prowadzeniu podstawowi gracze Wizards prawie całą ostatnią kwartę obejrzeli z ławki rezerwowych.

Czarodzieje z bilansem 33 zwycięstw oraz 21 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Lepsi są tylko broniący tytułu Cleveland Cavaliers (37-16) i Boston Celtics (36-19). Kolejny mecz Wizards rozegrają w czwartek, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Indianą Pacers (29-26).