Bezbłędny Gortat. Trwa wspaniała seria Wizards

Marcin Gortat, trafiając wszystkie siedem rzutów z gry i jedyny wolny, zdobył 15 punktów, a jego Washington Wizards pokonali u siebie New York Knicks 117:101. Czarodzieje wygrali 15. spotkanie z rzędu na własnym parkiecie.

Gortat na parkiecie przebywał przez 31 minut. Do solidnej zdobyczy punktowej dołożył 10 zbiórek. To  dało mu 27. double-double w sezonie. Jego dorobek uzupełniają dwie asysty, blok i przechwyt. Miał też jedną stratę i popełnił trzy faule.

Gra zespołowa

Znów bardzo dobrze zagrała cała pierwsza piątka stołecznej drużyny. Najwięcej punktów zdobył Bradley Beal - 28. Wyróżnili się także Markieff Morris, który dodał 24 "oczek" i 10 zbiórek oraz John Wall. Rozgrywający zanotował 15 pkt i 13 asyst.

Gospodarze kontrolę nad meczem przejęli na początku trzeciej kwarty. Wychodzili na nią, prowadząc pięcioma punktami, a po kilku minutach ich przewaga wzrosła aż do 19.

Wizards tylko raz mieli dłuższą serię zwycięstw u siebie. W sezonie 1974/75 sięgnęła 22 spotkań.

Problemy nowojorczyków

Knicks musieli sobie radzić bez chorego Łotysza Kristapsa Porzingisa oraz mającego problem ze stawem skokowym Derricka Rose'a. Długo, niemal w pojedynkę, nowojorczyków starał się utrzymywać w grze ich największy gwiazdor Carmelo Anthony, który spotkanie zakończył z dorobkiem 26 pkt.

Czarodzieje po słabym początku sezonu od grudnia systematycznie pną się w zestawieniu. Z bilansem 28 zwycięstw oraz 20 porażek zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w czwartek, kiedy we własnej hali zmierzą się z Los Angeles Lakers (16-34).