Rekord kolegi Gortata, niechlubny wyczyn Tłoków

Po dwóch porażkach z rzędu koszykarze Washington Wizards przypomnieli, jak się wygrywa. Zespół Marcina Gortata pokonał Chicago Bulls 112:107, a klasą dla siebie był John Wall, który ustanowił przy okazji rekord kariery. Minionej nocy wielkiej sztuki dokonał zespół Toronto Raptors.

Wizards przegrywali tylko przez moment na samym początku meczu. Po pierwszej połowie prowadzili jednak już 59:40. Byki ambitnie walczyły i na 83 sekundy przed ostatnią syreną zmniejszyły stratę do zaledwie dwóch punktów, ale na więcej gospodarze im nie pozwolili.

Podawał aż miło

Chwilę później po ładnej akcji trafił Gortat. Przy jej okazji 20. asystę miał w tym meczu Wall. To jego rekord kariery. 26-letni rozgrywający zdobył także 14 punktów.

- Niewielu jest zawodników w lidze, którzy mogą przejąć mecz tylko swoimi asystami - chwalił swojego podopiecznego trener Wizards Scott Brooks.

Najskuteczniejszy w stołecznej drużynie był Bradley Beal - 24 pkt. Gortat natomiast na parkiecie przebywał 22 minuty i zdobył osiem punktów i miał tyle samo zbiórek. Wśród pokonanych najlepsi byli Jimmy Butler (28 pkt.) oraz Robin Lopez (25 pkt. i 12 zbiórek).

Czarodzieje z bilansem 42 zwycięstw oraz 26 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Lepsi są tylko broniący tytułu Cleveland Cavaliers (45-22) oraz Boston Celtics (44-25).

Zapomnieli jak punktować

Rzadkiego wyczynu dokonał minionej nocy zespół Toronto Raptors (40-29). Gdy do końca wyjazdowego meczu z Detroit Pistons pozostawało 9 minut 13 sekund, Kanadyjczycy przegrywali dziewięcioma punktami. Później pozwolili jednak rywalom zdobyć jeszcze tylko trzy punkty i wygrali 87:75.

- Koszykarscy bogowie sprzyjają ci, kiedy grasz twardo. Długo mieliśmy problem ze skutecznością, ale zaangażowania nie można nam było odmówić. A gdy walczysz, zwykle przełamiesz niemoc - podkreślił trener Raptors Dwane Casey.