Bez lidera ani rusz. 10-0, Wojownicy demolują

Nie ma mocnych w tegorocznych play offach na koszykarzy Golden State Warriors. Wojownicy wygrali właśnie dziesiąte spotkanie z rzędu. W drugim meczu finału Konferencji Zachodniej wręcz zdemolowali San Antonio Spurs, wygrywając aż 36 punktami. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest już 2-0.

Wydawało się, że w finale Zachodu kibice będą świadkami niezwykle wyrównanych bojów. Przed kilkoma dniami w pierwszym spotkaniu Ostrogi w pewnym momencie prowadziły już 25 punktami. Przełomem okazała się kontuzja gwiazdy Teksańczyków Kawhi'ego Leonarda, której doznał na początku trzeciej kwarty.

25-letni skrzydłowy musiał opuścić parkiet, a gospodarze jego brak błyskawicznie wykorzystali, zdobywając 18 punktów z rzędu i ostatecznie wygrali 113:111. Na drugi mecz Leonard nie zdążył wrócić. I jego brak był aż nadto widoczny.

Zespołowi Wojownicy

Gospodarze już w pierwszej kwarcie wybili rywalom nadzieje na korzystny rezultat, wyrywając ją 33:16. W drugiej było jeszcze lepiej. Schodząc na przerwę, mieli aż 28 punktów przewagi. Potem tylko ją powiększali. Ostatecznie zwyciężyli 136:100.

Zespołowość była tego dnia kluczowym elementem gospodarzy, którzy jako zespół zaliczyli 39 asyst, trafili 18 rzutów za trzy. Najwięcej, sześć - Curry, który z 29 punktami był najlepszym strzelcem spotkania.

Granicę dziesięciu punktów w ekipie z Oakland przekroczyło jeszcze aż sześciu zawodników. Aż 18 dołożył rezerwowy Patrick McCaw. W zespole Grega Popovicha najbardziej wyróżniał się Jonathon Simmons, autor 22 oczek.

Warriors są piątą drużyną w historii w play offach z bilansem 10 zwycięstw i zero porażek.

Teraz rywalizacja na dwa mecze przenosi się do San Antonio.