Zadyszka Gortata i Czarodziejów. Nie dali rady wicemistrzom

Czy to już kryzys? Koszykarze Washington Wizards, z Marcinem Gortatem w składzie, przegrali trzeci mecz z rzędu w NBA. Tym razem ich pogromcami okazali się jedni z faworytów rozgrywek Golden State Warriors, którzy triumfowali 139:115.

Gortat przebywał na parkiecie 16 minut, z czego 11 w pierwszej kwarcie. Trafił trzy z pięciu rzutów z gry oraz jeden z dwóch wolnych. Jego dorobek uzupełniają trzy zbiórki i blok. Miał także jedną stratę i popełnił trzy faule.

Wojownicy odjechali

Pierwsza kwarta, w której grał Gortat, była wyrównana, choć Wojownicy wygrali ją 35:30. Polak nie spisywał się źle i może dziwić, że w dalszych fragmentach spotkania był tak rzadko wykorzystywany.

Czarodzieje nawet przez moment nie prowadzili w tym meczu, ale w pierwszej połowie ich strata nie była duża. Gospodarze podkręcili tempo po przerwie i w trzeciej kwarcie ich przewaga wzrosła aż do 24 punktów.

- To był moment bardzo dobrej gry, w którym odjechaliśmy rywalom - cieszył się Klay Thompson. - Przed fazą play-off uzyskujemy odpowiedni rytm. Jesteśmy na dobrej drodze - przyznał skrzydłowy.

Niesamowity Curry

Stołeczny zespół przede wszystkim nie potrafił zatrzymać Stephena Curry'ego. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) dwóch poprzednich sezonów spotkanie zakończył z dorobkiem 42 punktów i ośmiu asyst. Aż dziewięć razy trafił za trzy. W jednej z akcji tak zakręcił Gortatem, że Polak zupełnie stracił orientację.

Dla zwycięzców Thompson dołożył 23 punkty, a triple-double uzyskał Draymond Green (11 punktów, 13 asyst i 12 zbiórek).

Wśród pokonanych po 20 pkt zdobyli Bradley Beal i Chorwat Bojan Bogdanowic. John Wall natomiast miał 15 pkt i 11 asyst.

Czarodzieje z bilansem 46 zwycięstw oraz 31 porażek zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Z kolei Wojownicy to obecnie najlepsza drużyna sezonu. Wygrali po raz jedenasty z rzędu, a łącznie legitymują się bilansem 63-14. Decydujące o mistrzostwie play-offy rozpoczną się 15 kwietnia.