Gortat znów latał wyżej niż Jastrzębie

Marcin Gortat i jego Washington Wizards zrobili kolejny krok w stronę awansu do dalszej fazy play off NBA. W drugim meczu pierwszej rundy Czarodzieje pokonali Atlanta Hawks 109:101, a kolejny bardzo dobry występ zanotował polski środkowy.

Po pierwszym starciu, w którym Gortat imponował efektownymi wsadami, kibice chcieli jeszcze więcej w następnej potyczce.

Gortat od początku imponował zaangażowaniem w obronie. Już po sześciu minutach miał na koncie trzy bloki, a ostatecznie skończył mecz z pięcioma. Dwightowi Howardowi na tyle skutecznie utrudniał grę, że ten zdobył tylko sześć punktów, a w ostatniej kwarcie trener Mike Budenholzer zostawił go na ławce rezerwowych.

Kiedy Howarda nie było na parkiecie polski środkowy pewnie czuł się także w ataku - zdobył 14 punktów. Natomiast z dziesięciu zbiórek aż sześć było pod atakowanym koszem. Jego dorobek uzupełniają trzy asysty i przechwyt.

Emocje w końcówce

Sam mecz długo nie był dobrym widowiskiem. Akcje niezwykle często były przerywane faulami. Koszykarze Hawks aż 38 razem wykonywali rzuty wolne. Trafili 33 z nich i to właśnie dzięki temu długo utrzymywali się w grze. Skuteczność gospodarzy w tym elemencie wyniosła 24/33.

Kibice ostatecznie mogli jednak czuć się usatysfakcjonowani, bo w czwartej kwarcie nie brakowało emocji. Zaczynała się ona przy czteropunktowym prowadzeniu gości, a po chwili wzrosło do sześciu. Wizards stratę odrobili głównie dzięki rezerwowemu Brandonowi Jenningsowi, który w kilka minut zdobył sześć punktów, a przy kolejnych dwóch asystował.

Wygraną Czarodziejom zapewnili natomiast zdecydowanie najlepsi tego dnia John Wall i Bradley Beal, którzy uzyskali odpowiednio 32 i 31 punktów. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Paul Millsap - 27 pkt i dziesięć zbiórek.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Atlanty. Mecz numer trzy w sobotę.