Majka wygrał z wiatrem i rywalami. Żółta koszulka jest jego

Rafał Majka z grupy Bora-Hansgrohe wygrał drugi etap Amgen Tour of California i wywalczył żółtą koszulkę lidera wyścigu. Na pagórkowatej trasie polski kolarz musiał zmagać się z silnymi wiatrami, a wygrał po świetnym finiszu z Nowozelandczykiem George'em Bennettem.

Drugi etap wyścigu prowadził z Modesto do San Jose. Liczył on 144,5 km.

Siedem dni ścigania

Na mecie Majka wyprzedził o dwie sekundy Bennetta (LottoNL) oraz Amerykanina Iana Boswella (Team Sky). Taka jest także kolejność najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. Polak ma dwie sekundy przewagi nad drugim Nowozelandczykiem.

Majka odebrał koszulkę lidera wyścigu Marcelowi Kittelowi, który wygrał pierwszy etap.

Tour of California to siedmiodniowy wyścig, w którym kolarze przejadą ponad 900 kilometrów po całym stanie. To jego dwunasta edycja, ale po raz pierwszy został on zakwalifikowany do cyklu World Tour.

Trzeci etap amerykańskiego wyścigu będzie prowadził z Pismo Beach do Morro Bay i będzie liczył 192 kilometry. Ściganie zakończy się 20 maja w Pasadenie.