Kwiatkowski oddał koło Froome'owi. Wygrana uciekiniera

Holender Bauke Mollema z grupy Trek-Segafredo wygrał po samotnej akcji 15. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Pozycję lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky), któremu po raz kolejny bardzo pomógł Michał Kwiatkowski.

Ostatni przed drugim dniem odpoczynku etap na południu Francji prowadził z Laissac-Severac l'Eglise do Le Puy-en-Velay (189,5 km) okazał się niezwykle interesujący.

Mollema zaatakował z prowadzącej wyścig grupy i przez 20 kilometrów samotnie walczył z dystansem, zachowując do mety niewielką przewagę nad ścigającą go czwórką, z której najszybszy okazał się Włoch Diego Ulissi (UEA Team).

Problemy Froome'a

Kilka minut za uciekinierami toczyła się walka o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Trudne chwile przeżywał znów Froome, który miał defekt na podjeździe i został za grupą, w której jechali jego najgroźniejsi rywale. Kolejny raz z pomocą swemu koledze i liderowi pospieszył Michał Kwiatkowski. Zatrzymał się obok Brytyjczyka i błyskawicznie oddał mu tylne koło ze swego roweru.

Polak został, niestety, daleko za peletonem, czekając na samochód techniczny. Froome, przy pomocy innych kolegów z ekipy zdołał dogonić grupkę prowadzoną w szybkim tempie przed trzeciego w klasyfikacji Francuza Romaina Bardeta (AG2R) i jego zespół. Ostatecznie lider TdF przyjechał na metę w grupie faworytów ze stratą ponad sześciu minut do zwycięzcy.

Niedzielny odcinek nie przyniósł poważniejszych zmian w klasyfikacjach.

Źródło: PAP/EPA Cała ekipa Sky pracuje na sukcesy Froome'a