Złoty prezent na urodziny. Monika Michalik mistrzynią Europy

Reprezentantka Polski w zapasach Monika Michalik nie zwalnia tempa. Po tym jak wywalczyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, teraz zdobyła złoto mistrzostw Europy w Nowym Sadzie.

W finale kategorii 63 kg Michalik pokonała Bułgarkę Taybe Mustafę Yusein 3:2. We wtorek Polka obchodziła 37. urodziny i sprawiła sobie najlepszy z możliwych prezentów. Dotychczas miała w dorobku dziewięć medali mistrzostw Starego Kontynentu, w tym trzy złote wywalczone w latach 2003, 2005 i 2009.

Medali mogło być więcej

Nasza mistrzyni zmagania rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym pokonała Włoszkę Sarę Da Col przez przewagę techniczną 10:0. Z kolei w półfinale wygrała z Łotyszką Laurę Skujinę 7:2.

W pierwszym dniu imprezy w Serbii Biało-Czerwoni mieli jeszcze dwie medalowe szanse. Jednak zarówno Anna Łukasiak w kategorii 48 kg, jak i wolniak Zbigniew Baranowski w kat. 86 kg przegrali pojedynki o brąz. Ostatecznie ukończyli rywalizację na piątej pozycji. Łukasiak uległa Rumunce Emilii Alinie Vuc 2:5, a Baranowski Turkowi Selimowi Yasarowi 3:4.

W środę na matę spośród zawodników stylu wolnego wyjdą: Roksana Zasina w kategorii 53 kg, Agnieszka Król - 60 kg oraz Krzysztof Bieńkowski - 65.