tvnpix tvnpix
Na żywo

Muldy zachwyciły kibiców, Stoch odpowiadał dziennikarzom. Czwarty dzień w Soczi za nami

Właśnie pojawiły się
nowe informacje - pokaż

Ole Einar Bjoerndalen nie zdobył kolejnego medalu, a Artur Waś nie sprawił niespodzianki w łyżwiarskim wyścigu na 500 m. Pod koniec dnia kibice zachwycali się muldami - jedną z najefektowniejszych konkurencji w Soczi. Za nami kolejny dzień igrzysk.

Na dziś to już wszystko. Kończymy naszą relację i zapraszamy na jutrzejszą. Startujemy skoro świt, więc nastawcie budziki na 6:00 i odpalajcie sport.tvn24.pl!

Tak jeździli po muldach (i skakali) medaliści:

Kanadyjczycy znów rządzą na muldach. Złoty medal dla Alexa Bilodeau, który obronił tytuł wywalczony w Vancouver. Srebro dla jego rodaka Mikaela Kingsbury'ego, brąz dla Rosjanina Alexandra Smyszłajewa.

Źródło: sochi2014.com Klasyfikacja jazdy na muldach

Alex Bilodeu, mistrz olimpijski w muldach popełnił kilka błędów w swoim biegu i do fazy finałowej awansował rzutem na taśmę, z ostatniego, ósmego miejsca.

Niedługo dowiemy się, kto zostanie mistrzem olimpijskim w muldach

Rozpoczął się finał jazdy po muldach, ale dla nas ważniejszy jest Kamil Stoch. Oto co powiedział na specjalnej konferencji prasowej:

Zakończyła się właśnie konferencja prasowa Kamila Stocha. Zapis i wideo już wkrótce na SPORT.TVN24.PL

A tak wyglądał najpiękniejszy moment czwartego dnia igrzysk:

Bjoerndalenowi nie udało się przejść do historii, zdobywając 13. medal igrzysk, co byłoby największym osiągnięciem w dziejach sportu. Do kronik zapisał się za to Włoch Armin Zoeggeler

Trwa drugi ślizg saneczkarski. Ewa Kuls poprawiła się względem pierwszej rundy, ale Polka zajmie miejsce najwyżej pod koniec drugiej dziesiątki. Trwają też mecze hokeja kobiet. Jedynym finałem, który pozostał do rozegrania, są muldy (19:00).

Czas wspomnieć o zakończonym niedawno pierwszym ślizgu saneczkarek. Najszybsza była Niemka Natalie Geisenberger. Za jej plecami uplasowała się Amerykanka Erin Hamlin. Polki daleko - Wojtuściszyn 16., a Kuls 22.

Stoch odebrał złoto z rąk Ireny Szewińskiej. Mazurek Dąbrowskiego odegrany. Czekamy na drugi konkurs skoków narciarskich i liczymy na powtórkę!

A za chwil kilka medalowa dekoracja Kamila Stocha!

Tymczasem z ostatniej chwili...

Teraz czas na gratulacje po holendersku!

Źródło: sochi2014.com Wyniki wyścigu na 500 m

Coś nieprawdopodobnego! Gdy prowadzący po pierwszej rundzie Jan Smeekens przekroczył linię mety, na grafice pokazano, że wygrał z przewagą 0.01 sek. Ale po chwili jego czas zweryfikowano i to Michel Mulder zdobył złoto, pokonując Smeekensa o 0.01 sek! Holendrzy znów zniszczyli system - trzech reprezentantów Oranje na podium.

Fantastyczna walka czołowych łyżwiarzy. Przed przejazdem ostatnich dwóch na prowadzeniu jest Holender Michel Mulder, a za jego plecami znajduje się jego brat Ronald.

35.19 Artura Wasia, co jest siódmym wynikiem drugiej serii, daje mu obecnie trzecie miejsce. Jego rywal z pary Ronald Mulder pojechał doskonale - 34.49, co daje mu prowadzenie. Waś w najgorszym wypadku będzie dziewiąty, więc jego występ można uznać za udany.

Jesteśmy coraz bliżej występu Artura Wasia w drugiej rundzie wyścigu na 500 m. Przypomnijmy: polski łyżwiarz jest ósmy po pierwszej serii.

Źródło: sochi2014.com Wyniki biegu na dochodzenie:

Ten który miał wygrać wszystkie złote medale w biatlonie, MARTIN FOURCADE NAJSZYBSZY W BIEGU NA DOCHODZENIE! Tym samym jest lepszy od swojego wielkiego poprzednika Raphaela Poirre, który nigdy mistrzem olimpijskim nie był. Srebro dla Czecha Moravca, brąz dla Beatrixa, który o 1,8 sek wyprzedził Bjoerndalena. Wielki Norweg nie zdobył dziś swojego 13. medalu na ZIO i nie pobił rekordu Bjoernda Dehliego.

Jak diabeł z pudełka wyskoczył Svendsen, który doskoczył do Bjoerndalena i kilku innych zawodników walczących o brąz.

Fourcade bezbłędny! Francuz wygra bieg pościgowy. Bjoerndalen spudłował ostatni strzał! Langertinger dwie pomyłki, Szipulin też. Wpadki przeciwników wykorzystuje Moravec! Czech jest drugi ze stratą 17 sekund. Trzeci Francuz Beatrix (33 sek.).

Bjoerndalen dołączył do grupy, która goni drugiego Langertingera. Na dobrą sprawę jeszcze sześciu biatlonistów ma szansę na złoto. Między nimi rozegra się walka o medale.

Fourcade ucieka rywalom. Francuz biegnie po złoty medal. Jeśli podczas ostatniego pobytu na strzelnicy, nie spudłuje, wygra ten bieg.

Tymczasem swój pierwszy ślizg w Soczi zaliczyła saneczkarka Natalia Wojtuściszyn. Na razie Polka jest 13.

Czołowa trójka pudłuje na trzecim strzelaniu! Soukup dwa pudła, Langertinger i Fourcade po jednym. Bjoerndalen nie wykorzystał okazji i też zaliczył rundę karną. Fourcade prowadzi, za nim Langertinger, trzeci Moravec. Bjoerndalen poza pierwszą "piątką", ale do lidera traci tylko 19 sekund.

Le Guellec, który miał kilka sekund przewagi nad grupą pościgową, upadł na najtrudniejszym zakręcie na trasie i złamał nartę!

Bjoerndalen pudłuje na drugim strzelaniu! Najszybciej i najlepiej w tarczę trafiał Le Guellec, Szipulin i Fourcade. Legendarny Bjoerndalen traci do nich 25 sekund, więc nie traci jeszcze szans na zwycięstwo.

Waś pojedzie dopiero w 17. parze, więc do jego startu pozostało jeszcze kilkanaście minuty. Tymczasem biathloniści są po pierwszym strzelaniu. Czołówka bezbłędna. Ze strzelnicy wyjechała cała grupa zawodników. Przewodzi Bjoerndalem, za nim Szipulin.

Rozpoczęła się druga runda wyścigu na 500 metrów łyżwiarzy i biatlonowy bieg na dochodzenie. Czy wielki Ole Einar Bjoerndalen sięgnie po kolejny medal?

A oto pięć dowodów na to, że muldy to jedna z najefektowniejszych dyscyplin na ZIO:

Druga seria wyścigu na 500 metrów z udziałem Arturem Wasiem rozpocznie się o 15:55.

Trwa także jazda po muldach. Na czele Rosjanin Smyszlajew, przed Japończykiem Endo, Kazachem Reiherdem i Amerykaninem Wilsonem.

Waś ostatecznie ósmy po pierwszym wyścigu. Polak traci do prowadzącego Jana Smeekensa 0,42 sek., a do trzeciego Keichiro Nagashimy 0,22 sek. W wyścigu na 500 m to całkiem sporo. O medal będzie niezwykle ciężko. Artur Nogal zajął 38. miejsce.

Michel Mulder przegrywa ze Smeekensem o zaledwie 0,04 s, ale jest przed Wasiem - na drugim miejscu. Jego rywal, Japonczyk Keiichiro Nagashima zajął lokatę niżej, więc Polak spada na piąte miejsce.

Artur Waś spada na trzecie miejsce. Liderem został Holender Jan Smeekens, drugi Nico Ihlego z Niemiec. Do końca serii zostały jeszcze trzy pary.

Tymczasem trwa za nami połowa zawodników w biegu panczenistów. Liderem wciąż Artur Waś. Przed nami przerwa na czyszczenie lodu.

Kąpiel w morzu w lutym? W Soczi to normalne.

W oczekiwaniu na drugie biegi...

W czwartek Justyna Kowalczyk stanie przed szansą zdobycia pierwszego medalu w Soczi. A dziś na antenie TVN24 Robert Świerczyński, specjalista ortopedii i medycyny sportowej tłumaczył co grozi polce, która ma wielowarstwowe złamanie stopy.

Oglądaj
Co z nogą Kowalczyk?
Wideo: tvn24 Co z nogą Kowalczyk?

Brawo! Polak uzyskał czas 35,01, który daje mu prowadzenie!
Jest 3 setne sekundy przed Kazachem Romanem Krechem.

Czas na występ Artura Wasia. Jego rywalem będzie Norweg Havard Lorentzen.

I Polak wygrał z Łotyszem Haraldsem Silovsem!

..i za chwilę Nogal na starcie

Właśnie rozpoczęły się zmagania panczenistów na dystansie 500 m. Zobaczymy w nich dwóch Polaków: Artura Nogala i Artura Wasia.

Zakończyły się też już mecze curlerek, co też kończy rywalizację na dziś w tej dyscyplinie. Oto wyniki:

Chiny - Kanada 2:9 (Chinki zrezygnowały przy takim stanie z kontynuowania pojedynku)

Szwajcaria - USA 7:4

Szwecja - Wielka Brytania 6:4

Rosja - Dania 7:4

A Thomas Morgenster (wczoraj na normalnej skoczni był 15.) już śpieszy z gratulacjami dla rodaczki Nicole Hosp:
Trwają też treningi skeletonowe...

Teraz mamy chwilę przerwy. O 14:00 rozpocznie się łyżwiarstwo szybkie z udziałem Artura Wasia i Artura Nogala, a o 15:45 saneczkarstwo z udziałem Ewy Kuls i Natalii Wojtuściszyn.

Ciekawostką jest fakt, że tuż za podium uplasował się John Robert Celski, Amerykanin z polskimi korzeniami...

Złoto: Kanadyjczyk Charles Hamelin

Srebro: Chińczyk Han Tyanyui

Brąz: Rosjanin Victor An

 


Znamy już także rozstrzygnięcia w short tracku mężczyzn na 1500 metrów. Złoto olimpijskie obronił Kanadyjczyk Charles Hamelin!

 

Zakończyło się też pierwsze spotkanie w hokeju na lodzie. Amerykanki rozgromiły Szwajcarki 9:0, a Amanda Kessel skompletowała hat-tricka.


Tymczasem rozpoczął się pierwszy bieg finałowy w short tracku.

W cieniu superkombinacji toczone są mecze curlingu kobiet. W ósmych endach:

Szwajcaria - USA 5:3

Szwecja - Wielka Brytania 5:3

Dania - Rosja 3:4

Przed igrzyskami Polka marzyła o pierwszej "dwudziestce", także cel został zrealizowany.

Karolina Chrapek ostatecznie ukończyła rywalizację na dobrym, 17. miejscu. Polka wyprzedziła pięć zawodniczek, 12 pozostałych nie ukończyło superkombinacji.

Srebrną medalistką Austriaczka Nicole Hosp (czas 2:35:02), brąz dla Amerykanki Julii Mancuso (2:35:15), która, przypomnijmy, była liderką na półmetku suberkombinacji!

Superkombinacja
Superkombinacja

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Maria Hoefl-Riesch
2:34.62

2.


Nicole Hosp
2:35.02

3.

Julia Mancuso
2:35.15
...
17.Karolina Chrapek

2:41.80

A jednak Niemka złotą medalistką! Jej czas to 2:34:62. To drugi złoty medal dla naszych zachodnich sąsiadów podczas tych igrzysk olimpijskich!

Niemka ma już pewny krążek. Slalomu nie ukończyły Anna Fenninger i Tina Maze.

Slalom wkracza w decydującą fazę. Obecnie pierwsza jest Niemka Maria Hoelf-Riesch.

Prowadzenie teraz zmienia się jak w kalejdoskopie.

A po ośmiu alpejkach prowadzi Austriaczka Michaela Kirchgasser.

Polka uzyskała czas 54.52. Po dodaniu zjazdu jej czas łączny wynosi 2:41.80 i spośród pięciu zawodniczek jest na razie ostatnia.

Tymczasem rozpoczął się slalom do superkombinacji kobiet. Jako jedna z pierwszych zawodniczek jedzie nasza Katarzyna Chrapek.

Oglądaj
Dlaczego na Kamila mówią "Malinowy król"?
Wideo: tvn24 Dlaczego na Kamila mówią "Malinowy król"?

Oglądaj
Biało-czerwone Soczi
Wideo: tvn24 Biało-czerwone Soczi

Polka świetnie zaczęła, prowadziła przez pierwsze kilkaset metrów, ale wyścig ukończyła na 4., ostatniej pozycji.

 

Polka ostatecznie została jednak sklasyfikowana na trzeciej pozycji, gdyż Amerykanka Alyson Dudek została zdyskwalifikowana, jako że się podparła i niejako wypchnęła Polkę na czwartą pozycję.

A w szóstym biegu short tracku startuje tymczasem Patrycja Maliszewska...

Na Shayba Arena bryluje przede wszystkim Amanda Kessel, zdobywczyni dwóch bramek.

Tymczasem w pierwszym meczu grupy A hokeja na lodzie Amerykanki prowadzą ze Szwajcarkami już 5:0, mimo że skończyły dopiero pierwszą tercję.

Rywalizację rozpoczęły też kobiety.

Oto lista półfinalistów:

Jack Whelbourne (Wielka Brytania),

Yuri Confortola (Włochy),

Sjinkie Knegt (Holandia),

Victor An (Rosja),

Tianyu Han (Chiny)

Se Yeong Park (Korea),

Da Woon Sin (Korea),

J.R. Celski (USA)

Sebastien Lepape (Francja),

Charles Hamelin (Kanada),

Semen Elistratov Rosja),

Eduardo Alvarez (USA),

Niels Kerstholt (Holandia),

Francois Hamelin (Kanada),

Thibaut Fauconnet (Francja),

Han-Bin Lee (Korea),

Michael Gilday (Kanada),

Dequan Chen (Chiny),

Roberto Pukitis (Łotwa)

Tymczasem takim wyciągiem w takich warunkach czekały na swój zjazd narciarki alpejskie...

A już za sekundy dosłownie w Iceberg Skating Palace rozpocznie się finałowa rywalizacja mężczyzn na 1500 metrów w short tracku, niestety bez udziału biało-czerwonych. Przed nami sześć wyścigów.

Dziś skoczkowie odpoczywają po emocjonalnej niedzieli.
Tymczasem zaglądamy na profil facebookowy Maćka Kota. W niedzielnym konkursie to w końcu on był drugim najlepszym Polakiem - zajął 7. miejsce. Skoczek podziękował kolegom z pokoju za przywitanie i atmosferę.

Źródło: facebook.pl Maciej Kot w konkursie na normalnej skoczni był siódmy

 

A oto co w najbliższym czasie przygotowali nam organizatorzy IO:

- Short track, eliminacje 1500 m mężczyzn

- Hokej na lodzie kobiet, mecz USA-Szwajcaria

- Mecze curlingu kobiet: Szwajcaria-USA, Szwecja-Wielka Brytania, Rosja-Dania

Korzystając z chwili przerwy w zmaganiach sportowych w Soczi... polecamy obejrzeć reakcję taty Kamila Stocha na złoty medal swojego syna.

Oglądaj
Ojciec Kamila: Głowa boli z emocji
Wideo: tvn24 Ojciec Kamila: Głowa boli z emocji

Druga sesja zaplanowana jest na godzinę 16. Zmierzą się w niej:

USA - Norwegia
Dania - Rosja
Kanada - Szwajcaria
Szwecja - W. Brytania

Zakończyły się też pierwsze mecze olimpijskiego turnieju w curlingu. Oto wyniki:

Kanada - Niemcy       11:8
Chiny - Dania          7:4
Szwecja - Szwajcaria   7:5
W. Brytania - Rosja    7:4

W sumie tylko sześć zawodniczek zjechało wolniej od Polki

Najlepszy czas w zjeździe zanotowała Amerykanka Julia Mancuso. Wicemistrzyni olimpijska z Vancouver prowadzi na półmetku superkombinacji.

Karolina Chrapek zajmuje 28. miejsce ze stratą 4,60 s.
Zjechała i Karolina, ale o swoim starcie powinna jak najszybciej zapomnieć. Czas 1:47.28. Co to znaczy? Miejsce 28. i Polka jest przed Argentynką, reprezentantką Andory i Rumunii, a więc samych potęg superkombinacji.

Prowadzi Szwajcarka Lara Gut

Jak na razie pechowo zakończył się zjazd dla Noelle Barahony z Chile, która nie ukończyła zjazdu...

Trasa zjazdu w pełnej okazałości:
Tymczasem zmagania rozpoczęły już narciarki alpejskie.

32. wystartuje Karolina Chrapek. Faworytkami są Maria Hoefl-Riesch, Nicole Hosp i Tina Maze.

Tuż przed rywalizacją wycofała się z niej Tina Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu doznała kontuzji lewej nogi. "To była dla mnie trudna decyzja" - przyznała wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W curlingu jak na razie:

Chiny - Dania 3:2

Wielka Brytania - Rosja 6:2

Kanada - Niemcy 9:5

Szwecja - Szwajcaria 6:5

Trening Polka ukończyła na 26. miejscu. Najszybsza była Austriaczka Nicole Hosp.

Za kilkanaście minut pierwszy dzisiejszy start polskiego zawodnika w Soczi. W superkombinacji kobiet od godziny 8 startuje Karolina Chrapek.

Tymczasem od godziny 6 trwają już eliminacje curlingu.

Niemcy grają z Kanadyjczykami, Rosjanie z Brytyjczykami, Duńczycy z Chińczykami i Szwedzi ze Szwajcarami.

A tak Bjoerndalen cieszył się w sobotę:

A tak relacjonowaliśmy wydarzenia w Soczi wczoraj:

A oto terminarz w komplecie:

Duże emocje czekają także miłośników narciarstwa alpejskiego. Kobiety staną do rywalizacji w superkombinacji, na którą składa się zjazd i slalom. W stawce znajdzie się jedna Polka - Karolina Chrapek.

Jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia będzie dziś bieg pościgowy biathlonistów. Ole Einar Bjoerndalen będzie miał szansę na wywalczenie ósmego olimpijskiego złota w karierze!


Oto, w jakich konkurencjach będą brali udział dziś Polacy:

8:00 - narciarstwo alpejskie, zjazd do superkombinacji - Karolina Chrapek
11:00 - narciarstwo alpejskie, slalom do superkombinacji, finał - Karolina Chrapek
11:27 - short track 500 m, kwalifikacje - Patrycja Maliszewska
14:00 - łyżwiarstwo szybkie 500 m, finał - Artur Nogal, Artur Waś
15:45 i 17:35 - saneczkarstwo - Ewa Kuls, Natalia Wojtuściczyn
16:00 - biathlon, bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km - występ uzależniony uzyskanym wynikiem w sprincie na 10 km w sobotę 8 lutego

17:00 dekoracja skoczków narciarskich - Kamil Stoch

Komentarze (10)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
slan53

Brawo Rysiek z klanu!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   antoninaaa

   Mimo że klon Ryśka z Klanu to jednak potrafi - super! Gratuluję!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     1
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     JustMike83

     Akurat trzeci dzień. Nie powinno sie liczyc ceremonii otwarcia

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       brisky
       brisky

       pupilek PO i gajowego zawiedziony,Małysz za duzo reklam sobie namalował

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          1
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         JustMike83

         NO FUTURE trzeba było skonczyc studia albo kursy to miałbys FUTURE

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           1
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           brisky
           brisky

           i jak tu się cieszyć,jak szef szefòw niezadowolony?Kamil to patriota,madry,wierzacy w Boga chłopak.Na Czerskiej się pluja,a Wy?Czekacie na przekaz dnia,czy tak bedziecie o tym Tyrankiewiczyu od rana?

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              1
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             slan53

             a może powinni o Twoim guru biznesmenie Rydzyku?

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               armi
               armi

               Bóg nie wyskakał tego złota więc ciiiiiiicho, nawiedzony.

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 brisky
                 brisky

                 i jak tu się cieszyć,jak szef szefòw niezadowolony?Kamil to patriota,madry,wierzacy w Boga chłopak.Na Czerskiej się pluja,a Wy?Czekacie na przekaz dnia,czy tak bedziecie o tym Tyrankiewiczyu od rana?

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    1
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   brisky
                   brisky

                   i jak tu się cieszyć,jak szef szefòw niezadowolony?Kamil to patriota,madry,wierzacy w Boga chłopak.Na Czerskiej się pluja,a Wy?Czekacie na przekaz dnia,czy tak bedziecie o tym Tyrankiewiczyu od rana?

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      1
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     Zasady forum
                     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.