tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Władca F1 odchodzi. Rządził 39 lat

Ekscentryk, obrzydliwie bogaty, miłośnik szybkich samochodów i pięknych kobiet. Po 39 latach Bernie Ecclestone odchodzi z Formuły 1. W wyścigach rozpoczyna się nowa epoka.

- Zostałem odwołany. To oficjalne. Nie będę więcej rządził tą firmą. Moją posadę przejmie Chase Carey - ogłosił Ecclestone.

Stoi za tym zmiana właścicielska w F1. Kontrolę nad światem bolidów przejmuje amerykański koncern Liberty Media, który jest właścicielem m.in. drużyny baseballowej Atlanta Braves oraz posiada udziały w Formule E, która organizuje wyścigi bolidów elektrycznych.

Popiera Putina

Majątek rezygnującego Ecclestone'a szacuje się na 2,5 mld funtów. Jest jednym z najbogatszych Brytyjczyków, ma 86 lat i problem z trzymaniem języka za zębami. Gloryfikował Putina, dosadnie mówił, co myśli o kobietach w bolidach F1. - Nie sądzę, by fizycznie były gotowe do szybkiej jazdy. Nie byłyby też poważnie traktowane - wypalił swego czasu.

Tegoroczny sezon F1 rozpocznie się 26 marca wyścigiem o Grand Prix Australii w Melbourne. W kalendarzu jest 20 rund. Każdy ze startów ogląda na świecie średnio 400 mln telewidzów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.